Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Kilka pytań po zakupie 508



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grafit123

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: 508, 2.0, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2020, 09:15
Temat postu:

Kilka pytań po zakupie 508


Witam, zakupiłem niedawno 508, 2014, 2.0 163km w automacie (z łopatkami).

Mam kilka pytań, na które ani w internecie, ani w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi. Albo są one niejasne.

1. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu (są jakieś RT, smeg, Smeg +,...)
2. Jak awaryjnie odblokować hamulec postojowy? Np przy braku akumulatora. W instrukcji jest tylko, że w razie braku zasilania hamulec można odblokować awaryjnie. I tyle.
3. Przyciski SOS i ze znaczkiem Peugeota. Jeśli nacisnę któryś z nich to od razu będę się łączył z pomocną/konsultantem? Czy trzeba to jakoś aktywować? Wolę sobie nie robić jaj i nie wciskać na próbę.
4. Webasto. Ponoć aby działało, trzeba dezaktywować alarm. Może mi też ktoś krok po kroku opisać jak ustawić Webasto (np aby o 6 rano samochód był nagrzany) i wyłączyć alarm?
5. Czy warto aktualizować oprogramowanie/soft (jak już się dowiem jakie mam), czy tylko mapy?
6. Czy można aktualizować mapy podczas jazdy, czy lepiej na postoju z włączonym silnikiem?

Edit:

7. Samochód jeździ aktualnie na oleju Total Quartz INEO 5W/30. Planuję przejść na Motula. Dobry pomysł (jeśli tak to który Motul polecacie) czy pozostać przy Total?
8. Olej w skrzyni biegów. Nie był nigdy wymieniany. Nie ruszać czy zrobić wymianę (jeśli tak to na jaki?)
9. Mam rozumieć, że w zimie, przy odpaleniu zimnego silnika, Webasto uruchamia się automatycznie aby dogrzać silnik?

Wiem że może trochę naiwne te pytania, ale przesiadłem się z dosyć wiekowego samochodu i mam wiele pytań odnośnie Peugeota.

Póki co tyle, dziękuję wszystkim z góry za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

49 900

2019r.

125 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

37 800

2015r.

185 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System