Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 52, 53, 54  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander.p

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sierpc
Posiadane auto: 508sw, 1.6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 21:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


"ROZWIĄZANIE: Okazało się, że problem tkwi w tym, że system Windows 10 tworzy na pendrivie ukryty plik "System Volume Information". Da się go usunąć przy pomocy Powershell"

zaczerpnięte z grupy FB.
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Czw 29 Kwi 2021, 17:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Najważniejsze to :
- jak Windows 10 to wersja 64 bitowa,
- jak sformatujesz pendriva, nie wyciągasz go z komputera tylko zostawiasz do momentu ukończenia na niego instalacji,
- pendriva odłączasz od komputera systemową komendą "odłącz urządzenie",
- pendriva z nagranymi mapami "nie wtykasz" później do komputera bo właśnie wtedy nadpisują się dodatkowe pliki
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
Alexander.p

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sierpc
Posiadane auto: 508sw, 1.6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Maj 2021, 09:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


staram sie trzymać tej procedury Smile przy następnej aktualizacji przetestuję skrupulatnie.
Powrót do góry
integro

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2021, 13:30
Temat postu:

Aktualizacja map - procedura


Opiszę wam jak mi się udało zauktualizować mapy w nawigacji. Kupiłam Peugeota 508SW z 2018 roku. Od ponad roku był w Polsce ale poprzedni właściciel nie aktualizował map. Najpierw spróbowałam na stronie Peugeot Polska znależć inf. w tej sprawie. I okazało się że można zrobić to korzystając z ich strony. Wpisałam VIN a tutaj wyrzuciło komunikat, że nie jest to możliwe gdyż samochód nie jest przypisany do tego kraju czyli do Polski (samochód przywieziony z Francji). Kolejny krok to wizyta w serwisie Peugeot. Tam poinformowali mnie że można zrobić przepisanie samochodu na Polskę ale kosztuje to 150 zł i nie mam żadnej pewności że Peugeot Polska wyrazi na to zgodę. Nie będę wykładać pieniądze i czekać na widzimisie kogoś w warszawce. Zwrot do domu i trzeba znależć rozw. Wpadłam na pomysł aby oszukać system Peugeota poprzez zastosowania VPN. Ja korzystam z Opery a ona ma wbudowaną tą możliwość. Jak pomyślałam tak zrobiłam. Włączyłam VPN, ustawiłam rejon Europa, otworzyłam stronę Peugeota Polska, wpisałam VIN i .... poszło. Najpierw uzyskałam info że muszę ściągnąć program Peugeot Update co też zrobiłam - był odnośnik, nie trzeba niczego szukać po akceptacji ściąga się na komputer. Zainstalowałam ten program a on już dalej prowadził mnie przez poszczególne etapy. Jednak pomna informacji, które tu wcześniej czytałam przygotowałam sobie pendrive 64GB. Jako że był on sformatowany w systemie plików exFAT chciałam go przeformatować na FAT. Korzystam z Windows 10 i okazuje się że Windows umożliwia tylko sformatowanie na exFAT lub NTSC. Dlatego też dokonałam sformatowania przy pomocy programu EaseUS Partition Master 15.8 który do tego właśnie jest celu. Po sformatowaniu nie wyciągnęłam go z USB, zostawiłam go tam do końca. Nie wyjmowałam go w tej chwili gdyż czytałam, że ponowne włożenie do USB komputera nadpisuje jakieś pliki windosowe, które uniemożliwiają zainstalowanie aktualizacji w samochodzie. Wracamy do programu Peugeot Update. Poinformował mnie że są dwie aktualizacje: map i ekranu dotykowego. Po akceptacji zaczął je ściągać na dysk komputera. Łączna pojemność to 11,74 GB (mapy 9,2 i ekran 2,54). Po ściągnięciu poprosił o włożenie pendriva. Ja miałam już go włożonego - wykrył go bez problemu. Zadał pytanie o jego sformatowanie - zaakceptowałam i zaczął przenosić dane na niego. Gdy przeniósł dane na pena zadał pytanie czy chcę wydrukować instrukcję jak dokonać aktualizacji oprogramowania w samochodzie. Ja zatwierdziałam i wydrukowałam. Wyciągnęłam pendriva i poszłam do samochodu. Załączyłam go, wyłączyłam system StarStop, włożyłam pendriva do gniazda USB w samochodzie (miałam włączone radio) i proces zaczął się sam. Kilka razy zadał pytanie, potwierdziałm i po 56 minutach mapy są zaktualizowane. Samochód był cały czas załączony tzn. silnik pracował. Bez najmniejszego problemu wszystko się udało. Wydaje się ten sposób najprostszy, najbardziej bezpproblemowy i dający największą gwarancję sukcesu. Nie było żadnego sprawdzania jaką wersję mam obecnie czegokolwiek, po prostu włożyłam pendriva do USB i wszystko się samo zrobiło. Tutaj duży plus dla Peugeota. Żadnych wydanych pieniędzy. Powodzenia wszystkim. A tutaj jeszcze link do aktualizacji: https://www.peugeot.pl/wybierz-samochod/uslugi-mobilne/kartografia.html
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Wto 11 Maj 2021, 22:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Wystarczy pendrive 32 GB, wtedy pojawi się opcja formatowania nośników w FAT32 (niewidoczne w większych pojemnościach). Całość czyli nowy SOFT i mapy mieszczą się na 32GB - wiem, bo kilkukrotnie przerabiałem to na Pug Traveller
Niestety taka możliwość pobierania map (bezpośrednio po numerze VIN), dostępna jest przez 3 lata od daty pierwszego uruchomienia nawigacji (wcześniej było 5 lat).
Tak więc proponuję "pozwiedzać" fora motoryzacyjne, gdzie użytkownicy opisują co i jak robić po "okresie ochronnym" Cool

ps.
Stref niebezpiecznych (np.radary) nie pobierzesz, bo to opcja płatna - subskrypcja.
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Maj 2021, 22:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cieslak844

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Octavia I 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Maj 2021, 08:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Witam.

peugeot 508SW 2015
vin: VF38EAHSMFL027055

wgrywam mapy 42096, wpisuje wygenerowany kod i jest komunikat: " Sprawdź swoją bazę danych kartograficznych i/lub kod DRM na stronie peugeot......"
jeśli ktoś miałby ochotę wygenerować dla mnie kodzik, byłbym bardzo wdzięczny.

dzięki wielkie i pozdrawiam.
Powrót do góry
kokosz887

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2021, 21:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Witam wszystkich.

Mam problem z mapami w Peugeot 2008. Mapy najnowsze 117.

Wersja softu: SMEG 3.17.A.R3

Próbowałem kilku różnych pendrive. Formatowane FAT32 64KB. Wszystkie pliki wgrane i użyty generator w javie.

Po podłączeniu pendrive (próbowane 3 różne). Wybieram mapę, którą chcę wgrać (jest miejsce na dysku). Następnie prosi o kod, wpisuję go i zaczyna się kopiowanie z paskiem postępu. Niestety po kilku minutach aktualizacja jest przerywana komunikatem "Aktualizacja nie powiodła się".

Dodam jeszcze, że do generowania klucza używam ścieżki: "SMEG - z folderu SMEG_UPG \ DATA"

Czy coś robię źle? Z czym może być kłopot?

Czy warto spróbować i pobrać najnowszą mapę beta 117.1?

Pozdrawiam i proszę o pomoc Smile
Powrót do góry
Cj

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 12:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Odświeżę temat.

Potrzebuję wymienić sam schowek wraz z podłokietnikiem (połamane zawiasy, popękany w środku)
Czy muszę wymieniać cały tunel środkowy?
Czy jest jakiś sposób aby wymontować sam schowek wraz z podłokietnikiem?
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 16:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Cj napisał:
Odświeżę temat.

Potrzebuję wymienić sam schowek wraz z podłokietnikiem (połamane zawiasy, popękany w środku)
Czy muszę wymieniać cały tunel środkowy?
Czy jest jakiś sposób aby wymontować sam schowek wraz z podłokietnikiem?


Nie ten wątek
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 16:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


kokosz887 napisał:
Witam wszystkich.


Czy warto spróbować i pobrać najnowszą mapę beta 117.1?

Pozdrawiam i proszę o pomoc Smile


Spokojnie możesz instalować - żadnych błędów. Na obcojęzycznych forach również polecają
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
kokosz887

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 16:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Ale czy wgranie tych map 117.1 pomoże? Bo mnie najbardziej zastanawia czemu przy tej wersji 117 wyskakuje w trakcie aktualizacji błąd "Aktualizacja nie powiodła się".

Czy ja robię coś źle? Czy to może wina softu (SMEG 3.17.A.R3)?
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 17:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Po pierwsze

Shooter napisał:
Najważniejsze to :
- jak Windows 10 to wersja 64 bitowa,
- jak sformatujesz pendriva, nie wyciągasz go z komputera tylko zostawiasz do momentu ukończenia na niego instalacji,
- pendriva odłączasz od komputera systemową komendą "odłącz urządzenie",
- pendriva z nagranymi mapami "nie wtykasz" później do komputera bo właśnie wtedy nadpisują się dodatkowe pliki


...po drugie : moim zdaniem wina samej mapy czyli programu.

Pobierz z innego źródła
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
kokosz887

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2021, 20:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Tak zrobię.

Dodam tylko, że zrobiłem wszystko jak w tych punktach a i tak było źle. W ostateczności podłączyłem pendrive pod linuxem i usunąłem ten folder "System Volume Information", bo i tak mi się utworzył mimo, że nie odpinałem i podpinałem pendrive przy tworzeniu. Ale to i tak nie pomogło.

Ostatnie pytanie: czy rozmiar jednostki alokacji jest istotny? Ma być 64Kb czy może być inny? Czytałem na wcześniejszych stronach, żeby używać 64KB ale wolę się upewnić Smile
Powrót do góry
kokosz887

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2021, 16:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Przepraszam za post pod postem.

Niestety nowa mapa 117.1 nic nie zmieniła. Próbowałem kilku różnych pendrive i ciągle to samo. Zaczyna kopiować pliki i po kilku minutach wyskakuje błąd "Aktualizacja nie powiodła się".

Czy wina może leżeć w sofcie? W tej chwili jest wersja "SMEG 3.17.A.R3", ma ktoś może sprawdzoną nowszą wersję softu? Może aktualizacja coś pomoże?
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Pią 28 Maj 2021, 21:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


kokosz887 napisał:
Przepraszam za post pod postem.

Niestety nowa mapa 117.1 nic nie zmieniła. Próbowałem kilku różnych pendrive i ciągle to samo. Zaczyna kopiować pliki i po kilku minutach wyskakuje błąd "Aktualizacja nie powiodła się".

Czy wina może leżeć w sofcie? W tej chwili jest wersja "SMEG 3.17.A.R3", ma ktoś może sprawdzoną nowszą wersję softu? Może aktualizacja coś pomoże?


Mapy pobrałeś z innego źrodła?
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 39 z 54





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

20) Antena »

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot508 SW

62 000

2017r.

178 000 km

śląskie

Peugeot208

26 500

2017r.

72 300 km

wielkopolskie

Peugeot3008

94 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot308 SW

30 800

2015r.

249 506 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System