Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krys 1961

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sty 2022, 18:38
Temat postu:

Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Witam .
Peugeot 508 2,0 HDI 140 KM, rocznik 2012. Przebieg 265000 km, auto kupiłem z przebiegiem 50000 km.
Od jakiegoś czasu mam następujący problem z autem.
Jeżeli jadę na 6 biegu 90km/h i wciskam pedał gazu, żeby wyprzedzić auto, lub włączam tempomat-wcześniej ustawiony np.135 km/h w pewnym momencie włącza się chek usterka silnika ,tempomat się wyłącza i nie można go powtórnie włączyć, silnik traci moc, po powtórnym uruchomieniu silnika tempomat działa silnik odzyskuje moc, chek jest włączony.
Po kilku(7-10) powtórnych uruchomieniach silnika chek gaśnie.
Sytuacja nie ma miejsca kiedy jadąc np. 90 km/h redukuję do 5 biegu przyspieszam zmieniam bieg.
Wcześniej tzn. mniej więcej do 200000 km, jadąc np. 90 km/h włączałem tempomat ustawiony wcześniej na 150 km/h i nic się nie działo. Auto nie kopci, zużycie paliwa ma na poziomie 5,5 jeżdżę na tempomacie nie więcej niż 150 km/h ,jeżdżę w zasadzie na długich trasach około 650 km.
Czy ktoś może miał podobny problem ,z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Krzysiek
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 13 Sty 2022, 21:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Nic prostszego . Gdy usterka się powtórzy zatrzymać się i zczytać błąd z pamięci komputera.
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 14 Sty 2022, 16:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


mam to samo w ostatnim czasie. tylko zadziej sie to zdarza. jak dojdziesz co moze byc to daj znac
Powrót do góry
Krys 1961

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2022, 15:38
Temat postu:

Włączający się chek -błąd silnika


Witam, w ostatnim czasie zmieniłem trochę technikę jazdy, redukuję bieg od tego czasu chek ani razu się nie włączył. Wlałem również dwa razy Ceramizer do oleju i paliwa , silnik zupełnie inaczej pracuje. W warsztacie chcieli mi wymienić wtryski, pompę wysokiego ciśnienia i turbo, ale jestem przekonany że za ten stan odpowiada jakiś czujnik.
Po diagnostyce coś tam wyszło nie tak z 1 wtryskiem, mechanik stwierdził że dlatego nie mogłem skasować tego błędu odłączając klemę, ale zaaplikowaniu Ceramizera błąd kasował się sam po którymś tam uruchomieniu silnika. Ostatnio zapomniałem się jadąc 90 km/h chciałem przyspieszyć nie redukując biegu z 6 na 5 chek niestety włączył :( .
Myślałem o wymianie czujnika ciśnienia w listwie lub kopiowania turbo ale nie wiem czy to dobry kierunek.
Daj również znać jak coś wymyślisz.
Pozdrawiam Krzysiek
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 12:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Moim zdaniem to turbina, mam tak samo jak opisujesz i aby to zminimalizować to łopatkami redukuję bieg i wtedy jak wciskam do oporu pedał gazu to nie objawia się błędem przejściowym i check engine. Dodam że błąd znika ale moc nie jest taka sama, jest mniejsza niż przed wystąpieniem błędu, ale jak się zatrzymam wyłączę i włączę silnik to moc jest taka jak powinna być. Dodam że wymiana czujnika turbo nic nie zmieniła.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 12:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 16:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


sebastianouri napisał:
Moim zdaniem to turbina, mam tak samo jak opisujesz i aby to zminimalizować to łopatkami redukuję bieg i wtedy jak wciskam do oporu pedał gazu to nie objawia się błędem przejściowym i check engine. Dodam że błąd znika ale moc nie jest taka sama, jest mniejsza niż przed wystąpieniem błędu, ale jak się zatrzymam wyłączę i włączę silnik to moc jest taka jak powinna być. Dodam że wymiana czujnika turbo nic nie zmieniła.



Mam identycznie. Jak sie zatrzymal wylacze i wlacze auto moc wraca. Tak jak by sztanga sie blokowala albo bylo przeladowanie i wchodzi w tryb awaryjny ale check zaswieci sie i zgasnie momentalnie
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 16 Lut 2022, 13:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


sprawdz czujnik kopiowania turbiny. znajduje sie na turbinie przykrecony trzema srubkami.
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2022, 14:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


kron24 napisał:
sprawdz czujnik kopiowania turbiny. znajduje sie na turbinie przykrecony trzema srubkami.

Ale co mam sprawdzić dokładnie? Czy ty wymieniłeś przy swoich objawach i one ustąpiły u ciebie?
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 18 Lut 2022, 10:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Jutro jade sprawdzic ten czujnik. Musisz sprawdzic sam czujnik zamontowany na turbinie jakie ma wartosci rezystancji. jak tylko bede wiedzial co z tym czujnikiem to napisze. na pewno nie jest to prawa mechaniczna . Ale na 90 % to jest ten czujnik uszkodzony i dlatego auto tak sie zachowuje.
Powrót do góry
IKS508

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508 2.2 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2022, 14:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Czy udało się rozwiązać problem?
U mnie ostatnio to samo w 508 z silnikiem 2.2 hdi - blokuje tempomat. Raz wszedł w tryb awaryjny i pojawił się check P0299 niedoładowanie turbo. Byłem u mechanika, stwierdził, że sterowanie turbiną jest ok (zmienna geometria i nastawnik), nieszczelności brak. Nie sprawdził elektrozaworu (nie miał na podmiankę). Powiedział też, że jest jakiś błąd wtrysku nr 2. Auto jeździ normalnie (jakieś 9s do 100 km/h), nie dymi, pali normalnie, ale chce dojść co to było. Prosze o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot301

34 700

2018r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot207 CC

9 900

2009r.

190 000 km

mazowieckie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System