Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krys 1961

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sty 2022, 18:38
Temat postu:

Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Witam .
Peugeot 508 2,0 HDI 140 KM, rocznik 2012. Przebieg 265000 km, auto kupiłem z przebiegiem 50000 km.
Od jakiegoś czasu mam następujący problem z autem.
Jeżeli jadę na 6 biegu 90km/h i wciskam pedał gazu, żeby wyprzedzić auto, lub włączam tempomat-wcześniej ustawiony np.135 km/h w pewnym momencie włącza się chek usterka silnika ,tempomat się wyłącza i nie można go powtórnie włączyć, silnik traci moc, po powtórnym uruchomieniu silnika tempomat działa silnik odzyskuje moc, chek jest włączony.
Po kilku(7-10) powtórnych uruchomieniach silnika chek gaśnie.
Sytuacja nie ma miejsca kiedy jadąc np. 90 km/h redukuję do 5 biegu przyspieszam zmieniam bieg.
Wcześniej tzn. mniej więcej do 200000 km, jadąc np. 90 km/h włączałem tempomat ustawiony wcześniej na 150 km/h i nic się nie działo. Auto nie kopci, zużycie paliwa ma na poziomie 5,5 jeżdżę na tempomacie nie więcej niż 150 km/h ,jeżdżę w zasadzie na długich trasach około 650 km.
Czy ktoś może miał podobny problem ,z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Krzysiek
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 13 Sty 2022, 21:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Nic prostszego . Gdy usterka się powtórzy zatrzymać się i zczytać błąd z pamięci komputera.
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 14 Sty 2022, 16:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


mam to samo w ostatnim czasie. tylko zadziej sie to zdarza. jak dojdziesz co moze byc to daj znac
Powrót do góry
Krys 1961

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2022, 15:38
Temat postu:

Włączający się chek -błąd silnika


Witam, w ostatnim czasie zmieniłem trochę technikę jazdy, redukuję bieg od tego czasu chek ani razu się nie włączył. Wlałem również dwa razy Ceramizer do oleju i paliwa , silnik zupełnie inaczej pracuje. W warsztacie chcieli mi wymienić wtryski, pompę wysokiego ciśnienia i turbo, ale jestem przekonany że za ten stan odpowiada jakiś czujnik.
Po diagnostyce coś tam wyszło nie tak z 1 wtryskiem, mechanik stwierdził że dlatego nie mogłem skasować tego błędu odłączając klemę, ale zaaplikowaniu Ceramizera błąd kasował się sam po którymś tam uruchomieniu silnika. Ostatnio zapomniałem się jadąc 90 km/h chciałem przyspieszyć nie redukując biegu z 6 na 5 chek niestety włączył :( .
Myślałem o wymianie czujnika ciśnienia w listwie lub kopiowania turbo ale nie wiem czy to dobry kierunek.
Daj również znać jak coś wymyślisz.
Pozdrawiam Krzysiek
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 12:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Moim zdaniem to turbina, mam tak samo jak opisujesz i aby to zminimalizować to łopatkami redukuję bieg i wtedy jak wciskam do oporu pedał gazu to nie objawia się błędem przejściowym i check engine. Dodam że błąd znika ale moc nie jest taka sama, jest mniejsza niż przed wystąpieniem błędu, ale jak się zatrzymam wyłączę i włączę silnik to moc jest taka jak powinna być. Dodam że wymiana czujnika turbo nic nie zmieniła.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 12:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2022, 16:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


sebastianouri napisał:
Moim zdaniem to turbina, mam tak samo jak opisujesz i aby to zminimalizować to łopatkami redukuję bieg i wtedy jak wciskam do oporu pedał gazu to nie objawia się błędem przejściowym i check engine. Dodam że błąd znika ale moc nie jest taka sama, jest mniejsza niż przed wystąpieniem błędu, ale jak się zatrzymam wyłączę i włączę silnik to moc jest taka jak powinna być. Dodam że wymiana czujnika turbo nic nie zmieniła.



Mam identycznie. Jak sie zatrzymal wylacze i wlacze auto moc wraca. Tak jak by sztanga sie blokowala albo bylo przeladowanie i wchodzi w tryb awaryjny ale check zaswieci sie i zgasnie momentalnie
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 16 Lut 2022, 13:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


sprawdz czujnik kopiowania turbiny. znajduje sie na turbinie przykrecony trzema srubkami.
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2022, 14:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


kron24 napisał:
sprawdz czujnik kopiowania turbiny. znajduje sie na turbinie przykrecony trzema srubkami.

Ale co mam sprawdzić dokładnie? Czy ty wymieniłeś przy swoich objawach i one ustąpiły u ciebie?
Powrót do góry
kron24

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 18 Lut 2022, 10:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Jutro jade sprawdzic ten czujnik. Musisz sprawdzic sam czujnik zamontowany na turbinie jakie ma wartosci rezystancji. jak tylko bede wiedzial co z tym czujnikiem to napisze. na pewno nie jest to prawa mechaniczna . Ale na 90 % to jest ten czujnik uszkodzony i dlatego auto tak sie zachowuje.
Powrót do góry
IKS508

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508 2.2 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2022, 14:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Włączający się Chek, utrata tempomatu i mocy


Czy udało się rozwiązać problem?
U mnie ostatnio to samo w 508 z silnikiem 2.2 hdi - blokuje tempomat. Raz wszedł w tryb awaryjny i pojawił się check P0299 niedoładowanie turbo. Byłem u mechanika, stwierdził, że sterowanie turbiną jest ok (zmienna geometria i nastawnik), nieszczelności brak. Nie sprawdził elektrozaworu (nie miał na podmiankę). Powiedział też, że jest jakiś błąd wtrysku nr 2. Auto jeździ normalnie (jakieś 9s do 100 km/h), nie dymi, pali normalnie, ale chce dojść co to było. Prosze o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotRIFTER

63 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot207 CC

9 900

2009r.

190 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

45 900

2015r.

112 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

10 900

2012r.

305 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

64 800

2017r.

213 494 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System