Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Cze 2006, 10:37
Temat postu:

grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Very Happy
Moi drodzy - kolejnym moim problemem, jest fakl grzania się silnika - na wentylu muszę jeździć i to na krótkie trasy.
Silnik od dłuższego czasu pobiera mi olej.
pół roku temu zaczął tracić moc i się grzać.
po długich i obfitych w domysły dumaniach - założyłęm nowy tłumnik.
O dziwo pomogło - był zabity osadem czarnym, - to powodowało wzrost ciśnienia w układzie wydechowym, co z kolei powodowało wzrost temperatury głowicy silnika.
Pomogło na jakieś 2 miesiące.
Teraz z kolei ( po za tym że nadal bierze olej) - też się grzeje - ale na mocy tak nie stracił jak wtedy.
Czy może być przyczyną fakt pobierania oleju - i osadzenia się go na całej długości rury wydechowej??
Może to powoduje nadmierną temperaturę?
Oczywiście dla jasności - obieg płynu chłodniczego jest bez zarzutu, termostat również idealny, drożność układu chłodniczego też nie podlega żadnej krytyce.
Co zatem jest przyczyną tego grzania - może być to co napisałem?
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Cze 2006, 00:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Dziwny przypadek Shocked Takie objawy są prawdpodobne przy zapchanej rurze ale aż dziwne że nazbierało się tyle nagaru Shocked
Mo pożeracz łykał przez dłuższy czas 1,5 l oleju na 1000km i jezdzilem tak 2 lata Rolling Eyes ale rura jak i tłumik nie są pokryte żadnym nagarem przynajmniej grubym. Wiadomo pyłek jakiś jest. Ostatnio miałem okazję widzieć wnętrze tylnego tłumika i kawałka rury w części środkowej Smile

Taki objaw wskazywłaby na termostat ale skoro mówisz że dobry....... ale pamiętaj że są nowe już złe Evil or Very Mad
Sprawdzałeś wirnik na pompie wodnej ??
U mnie było kupę ziemi wokól tuleii 4 cylindra(od rozrządu) ( tam krążenie jest słabe )

Mój PUG trzyma temp równo niezależnie od prędkości jazdy i temp na dworze Wink
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Cze 2006, 20:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Cześć
Cool
witam ponownie
No termostaty mam 3 nowe - i każdy tak samo się otwiera i zamyka - temperatury reakcji są identyczne - i zgodne ze specyfikacją Sad

Sprawdzałem w garnku z wodą na gazie powoli grzejąc do 100 stopni i powoli studząc aż do całkowitego zamknięcia termostatu.

Aha - pompę wody (starą) - pomimo że była dobra - wymieniłem na nową.
Wiesz - jej bydowa jest prosta jak budowa cepa Smile
jest ok

ale te grzanie już mnie przerasta - biorę się niedługo za chłodnicę - może zarosła jakimś osadem z płynu - i przepustowość spadłą - i stąd mogę mieć problemy - jak zrobię to napiszę co jest dalej z tym mpim pugiem.

dzięki za odpisy na moje pytania ps. Pozdro od Aśki (teraz jest w Anglii) i jej pug na szczęście odpoczywa Smile
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2006, 13:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


No chłodnica to duże prawdopodobieństwo, ale nie wspominałem bo pisałeś że drożność układu jest OK Very Happy Brat miał zapachaną w swoim kadecie...... to nie było jazdy Mad
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2006, 13:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


SIEMANO

No właśnie - pisałem że drożny, bo w sumioe zalewając układ - poprzez zbiornik wyrównawczy - (mój patent) który jest połączony od doły z chłodnicą - chłodnica się napełnia.

Tyle mogę stwierdzić - ale może jest na tyle przypchana, że nie ma odpowiedniego przepływu - i nie nadąży obieg płynu odbierać temperatury.

A Twój brat, miał lekko przypchaną, czy total brutal?

Aha - i jeszcze jedno - jak jadę z nagrzanym silnikiem - to góra chłodnicy jest tak gorąca jak na wylocie z termostatu - płyn znaczy się - to norma, a dół chłodnicy jest zimny - też norma.

Tyle, że może gardło się robi, i za wolno spływa na dół Smile

gdzieś za 2 tygodnie ją rozbiorę - to się okaże.

Zastanawia mnie tylko jedno - czym się zapchała, jak ja jeżdżę na niej od 15 lat (od kąd mam puga) i zawsze na płynie chłodniczym - jak spuszczam płyn - jest czyściutki jak łza.

Czyżby krzyształki sie osadziły?
strasznie mnie to dziwi.

No bo co mogłoby być jeszcze przyczyną???
rura wydechowa nie jest zapchana, jeżeli nawet - to tak jak pisałeś - jest nagar, ale nie aż tak, żeby tłumił spaliny.

Ah..........

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Szkoda mi lwa, bo tyle się napracowałem przy nim i tyle km mnie przewoził.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Cze 2006, 13:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2006, 13:30
Temat postu:

looqasch - ładny pug


Oglądałem zdjęcia twojego PUGA
Piękny jest, i dużo młodszy od mojego Very Happy
przynajmniej widzę na zdjęciu - lakier oryginał, inne rozwiązania techniczne - trochę inna chłodnica - jakaś taka masywniejsza, i w ogóle.

Wiesz co - mam przełącznik światła, kierunki, klakson - może masz chętnego - bo kupiłem na allegro, a to nie do mojego modelu - trochę do młodszych, takich jak Twój.
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Cze 2006, 21:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Musisz koniecznie sprawdzić tą chłodnicę bo to jest prawdopodobnie przyczyna. To że sięuzupełnia płynem to niczego nie dowodzi. Większość kanałów może być zapchana.

Brata chłodnica była na tyle zabita że ciągle gotowało płyn i wylewało go zbiorniczkiem Rolling Eyes
Zamiast płynu wlał ocet i tak jezdził prze 3 dni Mr. Green Mr. Green
Nooooooo i pomogło Very Happy tyle że jego chłodnica była przerdzewiała i po wyczyszczeniu brudy odepchały dzurkę, więc musiał zmienić...
Ale w sklepach są dostępne jakieś płyny udrożniające Wink

A dlaczego się zapchała ?? może już przyszedł na nią czas Very Happy tego nikt nie wie Wink

Co do mojego PUGa to jest on z 83r czyli pierszy rok produkcji po lifcie Very Happy a produkowany był do 90r więc mój nie taki też młody Cool
Chłodnica u mnie ma datę 1995r więc chyba zmieniana, z tego co widziałem to fabryczne były takie kanciaste.
No i ogólnie jest on po remoncie 3 lata temu i był cały lakierowany Cool

Przełącznik świateł powinien sięnadawać do Ciebie, ja mam założony od starszego nadwozia. jedyna różnica to lekko przesunięta rączka w bok.
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lip 2006, 07:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Cześć Looqash.
Wiesz - zrobiłem porządek z chłodnicą - kupiłem drugą mosiężną całą - obrobiłem ją na cacy, zamontowałem - i k...wa nic się nie zmieniło - jak się grzał tak się grzeje - to już na pewno nie jest przyczyna niedrożności układu chłodniczego - bo jest drożny. Sad
Looqash a powiedz mi czy mogła się rura zapchać środkowa??
bo mi ten olej bierze już ze 3 lata (1 litr na 1000 km)
Bo co może być jeszcze przyczyną??
jeżdżę na płynie - nigdy na wodzie - to wokół tulei nie ma syfu - to wiem na pewno - spuszczając płyn z układu - widzę że jest czysty jak łza.
Co do cholery jest z tym silnikiem? Sad
Nie masz przypadkiem jakiegoś znajomka, co mógłby coś podpowiedzieć?
Czy w głowicy mogło coś się wydarzyć, zmienić co powoduje taki wzrost temperatury?
Odpisz proszę.
pozdr
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lip 2006, 13:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Teraz jak niedawno zdjąłem rurę u sibie to nie wierzęże przyczyną może być zapchana rura. Przez kilka ostatnich lat mój silnik brał olej o dop niedawna ta ilośc przekraczała litr /1000km Shocked A rura w srodku jest sucha i tylko leki nalocik czarnej sadzy.... całe nic.

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Między alternatorem a głowicą jest taka metalowa rurka wodna i druga wychodząca z glowicy koło aparatu zapłonowego tez metalowa. Obie u mnie były zapchane rdzą w 50 % ale nie wiem czy miało to jakiś wpływ bo udrożniłem je od razu jak dostałem ten samochód a wczesniej nie jeździłem.

I jeszcze jedno. on napewno się przegrzewa ?? bo może tylko wskaźnik Ci wariuje lub czujnik. Ja tak miałem tylko odwrotnie ...zaniżał mi.
Czy czerwona kontrolka temp zaświeca się ??
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lip 2006, 15:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Ano one są drożne - to sprawdzałem te rurki.
A czy sie przegrzewa - tak, bo lekki smrodek czuć jak od przegrzanegopm silnika, ale to nie za mocno - nop ale jak na czerwonym polu jest wskazówka - to przy jeździe zawoey aż grzechoczą, szczególnie przy dodawaniu gazu i ogólnie słaby jest jak jest taki zagotowany.
To wiem na pewnbo - do póki się nie zagrzeje na max - to jest jak osa - niesamowite przyspieszenie ma jak na 1.3 - no ciśnienie na tłokach 13 - 14 atm swoje robi.
no to jak mówisz, że rura nie jest przyczyną, a jak mi się tłumik końcowy przypchał - i zdjąłem - to pomogło?
założyłem drugi - nowy - i było przez 2 miesiące dobrze - i znowu zaczął się grzać.
N ie chce mi się rozbierać tewgo wydechu - ale będę musiał.
A ja mam pytanie - Czy może być przyczyną coś w głowicy - np wałek rozrządu jhak chodzi w gniazdach - np zatarł lub zatarłu się kanaliki smarowne w tychj gniazdach - i wtedy to puchnie i niesamowita temperatura się tworzy?????
Czy to może tak być???

Bo jak składałem z ojcem głowicę - to i owszem troszeczkę porysowane te gniazda byłu - a może się aluminium starło i zapchało choćby 2 kanaliki - ciśnienie oleju trzyma - bo będzie trzymał jak nie ma przepływu, a nie ma smareowania co????

Jak myślisz??
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lip 2006, 13:04
Temat postu:

grzanie - chyba mam rozwiązanie


Looqasch
doszedłem do wniosku, że to uszczelka pod głowicą mi się rozłożyła, bo kiedyś mi się porządnie w trasie zagotował - i musiałem tak jakieś 3 - 4 minuty jechać bez zatrzymania - tzn sie termostat się nie otworzył - i wypchnęło aż ciśnienie płyn dołem w chłodnicę - to chyba od tego ta uszczelka się rozmiękłą od temperatury, usiadła głowica jeszcze bardziej - i pomniejszyło to otworki jakie są zrobione w uszczelce na przepływ wody/płynu przez głowicę - bo innej możliwości nie ma.
A pytałem się jednego mechesa czy coś ze smarowaniem może być - to powiedział że jakby chociaż jeden kanalik na wałku roizrządu tzn gnieździe się przypchał - to od razu by się zatarł ten wałek - i silnik by stanąl po prostu.

Rozbieram silnik - może już w sobotę zacznę go wyciągać.
Robię górę - uszczelniacze - haha - teflonowe dostałem - to mi bardzo długo posłużą - 12,5 sztuka - wyrwałem po 9 złotych.
nową uszczelkę pod głowicę założę - z wysokiej półki, żeby w razie klopsu z termostatem sytuacja się nie powtrórzyła i zobaczymy Smile


pozdrawiam.

możesz mi podesłać mail ref6@autograf.pl - to podeślę Ci zdjęcia z remontu jeśli tylko masz życzenie Smile
zawsze to jakieś doświadczenie na przyszłość
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lip 2006, 11:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


Jeśli Ci się chce to zajżyj do tego tłumika ale to napewno nie to.........

Jeśłi byśnie miał smarowania to jest to prawdą że sięzatrze w tym miejscu a w szczególności ta glowica bo to aluminium na tą głowicę to jakaś pomyłka była Twisted Evil zresztą sam widziałeś te rysy. One są wszędzie i każdy ten silnik to ma o luzach już nie mówiąc...

To że w uszczelce pozmnijsząły sięotwory wodne to też chyba mało prawdopodobne, ale w takiej sytuacji zdjęcie głowicy jest chyba dorym rozwiązaniem, zobaczysz co jest przynajmniej bo to może coś z zaworami...

A i taka rada.... po zdjęciu głowicy nie obracaj już wałem bo zruszysz tuleje i będzie klops Twisted Evil książka zaleca nawet zablokowanie od góry listwą przykręconą do otworów po śrubach głowicy...

Swój silnik rozbierałem już 2 razy Laughing ale mimo to chętnie zobaczę zdjęcia Wink
looqasch@o2.pl

pzdr
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lip 2006, 12:53
Temat postu:

rozbórka silnika


hehe
dzięki za radę
właśnie to jest najważniejsze - żeby tulei nie obruszyć.
Pewnie, że nie będę wałem ruszał - to zabronione.
a ja mój silnik - no może nie tylko ja - bo starszy wczesniej go rozbierał - to chyba będzie 3 raz głowica ściągana.
A w ogóle to był z 8 razy wyciągany z ramy Smile
a to sprzęgło, a to rozrząd, a to konserwacja, a to wyspawanie nowych sanek - mosiądzem, żeby mi nigdy nie rdzewiały Smile
itd
itd
Jak kto dba tak ma - sam wiesz jak ta zasada się sprawdza

ok

zdjęcia porobie.
Biorę się za rozbiórkę 31 lipca - urlop 3 tygodnie biorę - to część poświęcę na naprawy Smile

Aha - jeżdżę od 3 dni bez termostatu - to jest trochę lepiej - jak jadę to spoko - jak stanę - to temp podrasta.
ale przyglądałem się tym otworkom w uszczelce - wiesz - na te dukty wodne to ta uszczelka (stara) ma otworki o średnicy jakieś 3-4 mm.
Wiesz - to niechby się do 2 mm zmniejszyła z racji rozpłaszczenia uszczelki - i już będzie kicha.
Coś strasznie czuły jest.
a odnośnie tej głowicy - to masz rację - -to jest wielka pomyłka - no nie dopracowane to jest.
ok
to do następnego - jak coś to odezwę się za tydzień jak zaczniemy remoncik Smile
no i uszczelniacze teflonowe - to jest podstawa Smile
Powrót do góry
bergamutka

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2006, 16:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) grzanie się silnika - pewnie związane z poborem oleju


No to ja za bardzo w tej kwestio nie pomogę Very Happy
Ostatni problem jaki miałam z przegrzewaniem się silnika to zablokowany termostat ...
Narazie nie mam tych problemów od czasu wymiany Very Happy (puk, puk.. odpukaż w nie malowane..) oby nie było więcej Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Peugeot 305 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot3008

23 900

2010r.

277 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

99 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System