Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fifek_11

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot Partner
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 22:47
Temat postu:

Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


Bardzo prosze osoby znające sie o pomoc.Problem odnosi sie do peugeota partnera 1.9 D 96rok. a dokładniej do temperatury silnika lub tez wskazówki.Na początku auto bardzo słabo grzało a wskazówka temperatury często była ok. cm wyżej lub niżej 90st.Czyli ogólnie troszke świrowała.Wymieniłem termostat i płyn co sie okazało pare chwil po odpaleniu ze dalej gównianie grzeje ( złamane powietrze ) a wskazówka juz wogule zaczęła pokazywac minimalną temperature silnika i zatrzymywała sie na połowie z 90 czyli 45st.Do 90 stopni zeby doszła to musiałbym na noc włączone auto zostawić.Nawet jadac do rzeszowa nie osiągnąłem wyższej temperatury niz 40st (oczywiscie mówie o wskaźniku bo temperatury silnika nie mierzyłem.I zaczęło mnie troszke martwić spalanie bo wychodziło coraz większe.Wczesniej 6 litrow w cyklu mieszanym a teraz ok 9 litrów (masakra).Wkurw.... się i załozylismy nową nagrzewnice.Autko zaczęło super grzać ale temperatura za cholere nie moze dojść do 90 st. chyba ze będzie stało z godzine w miejscu.I moim zdaniem dlatego tyle pali bo caly czas sie próbuje dogrzać.Ale nie wiem juz sam silnik jest gorący i na 40 stopni mi nie wygląda a wskazówka dalej swoje.Co zrobić zeby ta wskazówka pokazywała caly czas te 90 st. tak jak bozieńka przykazała Smile Pomóżcie aha i mruga mi z 10 sek po odpaleniu taka żólta kontrolka takiego haczyka.
Powrót do góry
gadu-gadu
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 00:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


termostat wymieniałeś osobiscie czy mechanik??
może gniazdo termostatu jest padniete?? moze coś blokuje termostat??
a próbowałeś przysłonić część chłodnicy??
i jeszcze jedno, zobacz jekie sa przewody które ida do chłodnicy. jeden powinien parzyć w ręke a drugi powinien być ciepły. ogólnie różnica temperatur powinna być spora, jak jest podobna to znaczy ze albo jest padniety termostat albo cos go zblokowało.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
fifek_11

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot Partner
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 11:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


Mechanik wymieniał ale taki młody dość.Nie wiem czy jest padnięte gniazdo ? a jak to sprawdzić ? termostat sie otwiera tak jak nalezy bo juz sprawdzilismy.Nie przysłoniłem chłodnicy ale to zrobie chyba jakąś tekturą.A co myślicie o czujniku temperatury silnika ? Moze on jest zepsuty ?
Powrót do góry
gadu-gadu
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 23:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


to ze słabo grzeje to winny może być brud w nagrzewnicy, czyli jest nie drożna albo może być zapowietrzona, sprawdź te przewody które idą do chłodnicy. górny po kilku minutach powinien się robić ciepły a dolny nadal powinien być zimny, po kolejnych kilku górny powinien być goracy a dolny ciepły, różnica temperatur w tych wężach powinna być spora do puki nie zacznie puszczac termostat, jak puści termostat to różnica zmaleje a po kilku minutach powinien załączyć się wentylator. wtedy patrz na wskazówke temperatury co pokazuje. jak sie załączy wentylator to wsiąć i przejedz si e kawałek i obserwój temperatura. dodatkowo kontroluj jakie powietrze leci z nawiewów. co do termostatu to nie wiem jaki jest u ciebie ale może być taki co wymieniasz go razem z korpusem a może być taki co jest wkładany do korpusu i jesli jest on pekniety albo w jakiś sposób uszkodzony to może blokowac termostat
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Sool

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 19:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


Witam

Nie bede zakladal nowego watku bo i temat podobny. Mam wrazenie, ze od kiedy zaczely sie mrozy, nie tylko przy -15 ale i przy temp okolo 0 rowniez, moj partner jest niedogrzany ... ( 2004r 1.9 D dw8). Silnik dlugo sie nagrzewa i maksymalna temp. jaką lapal to 80 stopni, po wlaczeniu ogrzewania temp spadala do 60 ...
Wymienilem dzisiaj termostat, efekt taki jak na zalaczonym zdjeciu. Zdjecie robione po prawie godzinnej jezdzie, ogrzewanie wlaczone, nawiew na poziom 2. Po wymianie termostatu, po wlaczeniu ogrzewania, temp juz tak nie spada, ale nadal nie ma mowy zeby przy takich temp zlapal 90 stopni.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b32689f0378ba3e.html

Czy u was tez jest taka temp? Jest sie w ogole czym martwic?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 19:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
el_ryba

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Partner 06', Mercedes Coupe
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 21 Gru 2010, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


U mnie 1.6 HDI 2006r, czy temp na zewnątrz -15 czy 0, to wskaźnik w samochodzie zawsze pokazuje ok. 80*C, kreskę pod 90*. Jeżdżę i nie szukam dziury w całym bo wymiana termostatu może się nie zdać na nic. Jak taki spory mróz to po około 6-8 km łapie mi 80*C. Tylko że wyjeżdżam spod domu, mam ok 1 km do głównej trasy i na głównej już lece 70-90 z 3-4 km bez świateł więc pęd powietrza pewnie robi swoje. A ciepło z nawiewów leci już od 50-60*C. Tak ma być ?

Edit: co do zdjęcia kolegi to tyle co u ciebie jest pod 80* u mnie jest nad ok 1-2 mm. Wiatraka zimą jeszcze ani razu nie słyszałem żeby pracował. Czasami w korkach temperatura skoczy tak do 85*C i mysle ze termostat otwiera obieg bo spada nagle do 80-79 i tak się utrzymuje.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 22 Gru 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


kolego sprawdź jak sie zachowuje po tej godzinnej jeździe na postoju i co leci z nwiewów. na postoju powinna skoczyc i zaobserwój przy jakiej temp. włącza się wentylator
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Sool

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 14:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


Pracuje nim w centru, mimo stania w korkach jak temp skoczy do lekko ponad 80 stopni to jest wszystko. Wiatrak sie nie zalancza, powietrze z nawiewow leci cieplutkie.
Wydaje mi sie ze wszystko jest ok, to moja pierwsza zima w Partnerze i mnie to zastanowilo, widocznie tak juz ma.

Dodam jeszcze, ze latem, w najwieksze uaply, lapie temp 95 stopni moze troche wiecej, wiatrak sie nie wlancza( przynajmniej go nie slychac), ale po chwili spada do 90 znowu. Wiec albo cichy wiatrak albo uwalony czujnik temperatury.
Powrót do góry
gadu-gadu
el_ryba

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Partner 06', Mercedes Coupe
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 15:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


Zauważyłem ostatnio że i u mnie wskazówka nie jest nad, a pod 80*C, ale dziś dobiło gdzieś po 6-7 km w okolice 80 i już tak się utrzymuje. Powietrze z nawiewów leci gorące, więc chyba ten typ tak ma Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
dzici

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT PARTNER
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 09:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Problem z temperaturą.Prosze o pomoc


witam,trochę odświeżę temat, jak powinna być prawidłowa temperatura silnika w partnerze 1,9d 1999r i w jakim położeniu powinna się znajdować wskazówka temperatury
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Nadwozie.


Peugeot807

35 900

2012r.

200 000 km

śląskie

Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot3008

34 900

2013r.

219 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System