Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzymich1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot partner tepee
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2015, 14:46
Temat postu:

Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


Witam
jestem nowy na forum dodatkowo jestem nowym posiadaczem tego pojazdu auto z 2011 roku Partner tepee z silnikiem 1.6 90 km przejechałem autem od zakupu zaledwie 400 km i dzisiaj pojawił sie błąd wykrzyknik i na wyswwietlaczu taki napis storing motor . Przeszukałem caly net i to forum i nigdzie nie znalazlem takiego okreslenia Sad Autko po prostu straciło moc i ma problemy z przyspieszaniem Sad co może byc przyczyna ? spotkał się ktos z czyms takim wczesniej ? wczesniej posiadalem auta reno . Za wszystkie pomocne opinie i rady dziękuje
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 15:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


Witaj na forum.
Widocznie auto jest w trybie awaryjnym i jak wiadomo różne są przyczyny, aby nie wydawać niepotrzebny pieniędzy na wymianę części, należy podłączyć się pod komputer diagnostyczny i podać nam błędy silnika, bo tylko na tej podstawie można stwierdzić dokładność przyczyny Twojego problemu.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
krzymich1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot partner tepee
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 15:24
Temat postu:

Jak tylko znajde kogoś żeby podłaczyć to dam znać


Dam znać jak sie podlacze pod kompa ale zauważyłem , że auto traci moc jak temp skacze pod 90 stopni wtedy jest koniec szaleństw czyli zanim się nagrzeje wszystko jest ok . Oczywiście jak problem zostanie rozwiązany to tez podam co było przyczyna Wink
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 15:25
Temat postu:

Re: Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


krzymich1980 napisał:
przejechałem autem od zakupu zaledwie 400 km i dzisiaj pojawił sie błąd wykrzyknik i na wyswwietlaczu taki napis storing motor . Przeszukałem caly net i to forum i nigdzie nie znalazlem takiego okreslenia.
Nic dziwnego, że nie znalazłeś takiego określenia, ponieważ chyba źle przepisałeś, albo zapamiętałeś? Może chodziło o stopping motor (zatrzymaj silnik)?

W każdym razie, jeśli pojawił się żółty trójkąt z wykrzyknikiem i napisem j/w, to jedź jak najszybciej do najbliższego diagnosty, a nie pytaj odległego forum. To tak jakby odcięło ci rękę albo nogę, a Ty zamiast na pogotowie, wszczynasz alarm gdzieś w odległej klinice chirurgicznej (tu apel do forum)...

Trudno ocenić nawet z grubsza przy tak skromnych informacjach, jakie podajesz, co może być przyczyną niedomagania pod wpływem temperatury. Mnie nasuwa się od razu banalny czujnik temperaturowy, na podstawie którego komputer może źle dawkować paliwo na wtryskiwacze. Jednak zachowanie się komputera, tzn. bardzo alarmistyczne z zamiarem wyłączenia w ogóle silnika, świadczy o tym, że usterka może być poważniejsza niż się wydaje, np. przestawiony rozrząd?

Dlatego wskazana jest szybka penetracja pamięci komputera. Dodam, że jest to najprostszy sposób uzyskania diagnozy, gdyż komputer wykrył uszkodzenie czujnikami go otaczającymi. Zatem już od dawna wie dokładnie, co się dzieje niedobrego. Wystarczy sięgnąć do jego pamięci trwałej i odczytać zarejestrowane usterki. Po czym awarię usunąć, błąd wykasować oraz lać i latać dalej...

Dopiero gdy wszyscy mechanicy dookoła klękają, wtedy zgłoś się na forum, ale z konkretnym numerem kodu usterki, o czym mowa. Bez odczytanego błędu nie masz po co wracać, gdyż nie jesteśmy wróżbitami. Nie stawiamy więc diagnoz w ciemno, nie widząc i nie słysząc nawet silnika.

Z kolei gdy mechanikom uda się mimo to usterkę skutecznie usunąć, racz nas poinformować, co było rzeczywistą przyczyną i co konkretnie nawaliło. Całe forum będzie niezmiernie wdzięczne. Krótko mówiąc, nie zapomnij adresu forum, gdy niedomaganie usuniesz...

PS
Nie mogę się oprzeć, żeby nie wygłosić ostrzegawczego komentarza, który niemal samoistnie nasuwa się po lekturze Kolegi, zarejestrowanego zaledwie przedwczoraj. Jest to kolejny przykład, jak nie kupować używanego auta. Prawdopodobnie Kolega połaszczył się na tzw. okazję cenową (bez obrazy) i nie postarał na początku o długotrwałą przejażdżkę po ulicy choćby te 400 km. Oczywiście, koniecznie w towarzystwie doświadczonego mechanika lub kogoś obznajomionego dogłębnie z silnikami systemu HDI. Wtedy od razu wyszłaby anomalia na jaw, która kosztuje Cię teraz utratę długo zbieranej gotówki. Przykro mi to stwierdzić, ale tak się mści podstawowy brak znajomości budowy silnika HDI. Jeżeli miałbyś fachowca pod ręką, który długo by chodził wokół silnika, nie wokół foteli, różnych pstryczków i zapewne pięknych blach, to nie doszłoby do tego, do czego doszło.

Na Twoim miejscu postarałbym się szybko ustalić adres poprzedniego właściciela, żeby mieć możliwość odzyskania pieniędzy i zwrócić niesprawne auto, którego wadę zataił w momencie sprzedaży. Dlatego sam go opchnął, bo nie mógł dać sobie rady z usterką.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
krzymich1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot partner tepee
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 14:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


Do KotBury dziękuję za wyczerpującą odpowiedz ale po pierwsze bardzo dobrze spisałem okreslenie Storing motor a pytałem datego na forum bo po
1 ) nie kazdy mieszka w dużym mieście i nie wszędzie są osoby gdzie można podłączyć auto pod kompa
2 ) wiem, że jak auto straciło moc to nie zawsze można gdzieś nim jeszcze podjechać ( tak jak pisałeś czasami jest konieczne zatrzymanie auta i brak mozliwości dalszej jazdy) dlatego pytałem czy ktoś już miał taki przypadek bo nie byłem pewny czy jechac gdzies dalej czy wieść auto na lawecie !
3 ) kolejna sprawa ciekawy jestem czy jak Ty sprzedajesz auto to dajesz komus żeby sobie nim na próbę przejechał 400 km żeby sprawdzić auto ... a co do ceny nie była ona okazyjna tylko normalna cena rynkowa z tym , że auto utrzymane w bardzo dobrym stanie . Zdaje sobie sprawe z tego , że jak się kupuje auto uzywane takie i inne sprawy zawsze moga wyjśc . Co do utraty gotówki to juz wiem po podlączeniu kompa pod auto , że wykazało w nim
- wadliwe działanie wentylatora chłodnicy
- potencjometr pedału gazu
Kodów nie podam bo nie pamiętam ale osoba sprawdzająca tak to oceniła
Dokładną analize jak i naprawe będe wiedział 28 bo dopiero wtedy auto zaczną sprawdzać , ale z informacji od osoby która bedzie go naprawiać usłysząlem , że w najgorszym przypadku trzeba będzie wymienić na nowy wentylator i ten pedał gazu czy jakoś tak . Tyle na dzisiaj co udalo mi się ustalic . Oczywiście jak auto zostanie naprawione napisze czy to wszystko pomogło i koszt naprawy . A teraż póki co dziekuję za udzielanie się Wink a i nie mam złości nawet jak podpowiedz miła byc ciut złosliwa ..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 14:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 21:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


Nie mam pojęcia, gdzie w mojej wypowiedzi jest złośliwość? Czyżby w przejażdżce kupowanym autem po ulicy? To u Ciebie sprzedaje się pojazdy jak koty w workach, bez uprzedniej próby drogowej? Niekoniecznie musi to być akurat 400 km, ale w taki sposób, żeby obciążyć w pełni silnik. Zazwyczaj bowiem na biegu jałowym i podczas jazdy na średnich obrotach, jednostka napędowa spisuje się bez zarzutu, ponieważ ma ponad 30%-owe możliwości samoregulacji poprzez komputer wtryskowy. Tak więc nie tylko jest dobrym obyczajem przejażdżka autem po ulicy, ale jak widać, wręcz KONIECZNOŚCIĄ.

Poza tym nawet Twój przypadek dowodzi, że nie zawsze określenie
Cytat:
auto utrzymane w bardzo dobrym stanie
jest równoznaczne z bardzo dobrym stanem silnika. A jest on, niestety, najważniejszy i od niego zaczyna się oraz na nim kończy (przejażdżką) każde sprawdzenie. Przynajmniej tak nakazuje zdrowy rozsądek. Tutaj zdrowy rozsądek przyszedł jakby za późno. Nie obrażaj się, ale nie tylko Ty jesteś przykładem cudu anatomicznego, ale wielu innych użytkowników, tj. połączenie mózgu z portfelem. Facet walnięty po kieszeni, zaczyna myśleć...

Skoro jednak wyszło szydło z worka dopiero po jakimś czasie, to czemu zwracasz się do odległego forum, a nie do sprzedawcy? Czyżbyś chciał mu naprawić samochód przy naszej pomocy i odsprzedać z zyskiem? No i od razu masz pretensje do forum, obrażasz się. Jakoś dziwnie się zachowujesz, nie sądzisz?

Jednak udało się podłączyć do diagnoskopu zewnętrznego (błąd wentylatora i czujnika położenia pedału przyspieszenia). A twierdziłeś, że "nie każdy mieszka w mieście i nie wszędzie można auto podłączyć pod kompa".

Ponadto "storing motor" oznacza dokładnie "przechowywanie silnika" (?). Dobrze znam angielski i nijak nie mogłem przypasować słowa "storing" do jakiegokolwiek logicznego związku z powstałą usterką w silniku. Nie znam wprawdzie na pamięć wszystkich standardowych komunikatów ostrzegawczych pojawiających się na blacie w kokpicie, ale w żadnym zestawie nie spotkałem podobnego określenia. Po co miałbyś "przechowywać" silnik? Każdy jednak może się mylić, ja też. Nie myli się ten, co nic nie robi.

Tak więc może korzystniej byłoby nie tylko dla Ciebie po prostu nie obrażać się o byle co jak małe dziecko, tylko podać numer kodu usterki, a nie jego enigmatyczny opis. Mogłeś tak samo przekręcić, albo źle zapamiętać i wychodzą kwiatki w rodzaju "przechowaj silnik". Wszyscy jesteśmy ciekawi, czy faktycznie jakaś usterka w czujniku pedału przyspieszenia doprowadziła do poważnej anomalii, jaką jest spadek mocy silnika. Wątpię bowiem, aby był związek z wentylatorem. Chociaż, gdyby poznać ten numer kodu, pewnie dałoby się stwierdzić konkretniej.

Przy czym w dalszym ciągu zachowaj trzeźwość spojrzenia w sytuacji gdy kolejny mechanik wymyśli coś takiego jak wymianę wtryskiwaczy, turbosprężarki lub pompy wysokiego ciśnienia. Wtedy nie tylko portfel powinien zatrąbić alarmem, ale wszystkie dzwony i dzwoneczki ostrzegawcze w głowie...

Powodzenia w diagnozowaniu i nie zapomnij adresu forum.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
krzymich1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot partner tepee
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 13:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Partner taci moc i zapala sie błąd storing motor


Nie miałem czasu wcześniej odpisać ! Powiem tak nie sprzedaje się u mnie pojazdów bez wcześniejszej przejażdżki i taka tez była z tak zwanym obciążeniem pojazdu tak jak to Ty określasz plus wizyta na stacji diagnostycznej. Dodam tylko , że auto pojechało na diagnostykę do innego miasta na lawecie do elektryka w innej miejscowości a nie w tej której mieszkam bo tutaj faktycznie nikogo takiego nie ma !!

Teraz najważniejsze jeden z błędów to kod
P2140 czyli coś z potencjometrem ułożeniem pedału gazu względem czegoś tam ale elektryk określił to póki co jako znikomy problem który nie będzie mieć większego wpływu na jazdę

a drugi błąd faktycznie był związany z wentylatorem chłodnicy ale kodu nie podam bo bym skłamał pisząc go bo nie zapisałem a nie pamiętam na szczęście okazał się błahym problemem i wystarczyła tylko wymiana bezpiecznika w skrzynce pod maską tego pod bezpiecznikami Maxi 50 i wentylator wystartował i działa poprawnie .

Łączny koszt naprawy razem z dojazdem na lawecie gdzie była ona gratis plus diagnostyka i robocizna to 70 zł .

Dodam , ze sam w życiu bym nie przypuszczał , że są dwa rzędy bezpieczników pod maską bo pozostałe posprawdzałem . Nauka kosztuje całe szczęście tylko 70 zł to nie wielki koszt a nauka na całe życie .

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotPartner

11 499

2007r.

326 000 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot3008

45 900

2015r.

112 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

59 990

2020r.

51 000 km

śląskie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System