Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 301 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukkon

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Peugeot 301 1,6 pb/lpg 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 21:10
Temat postu:

układ klimatyzacji


Zapraszam do dyskusji na temat wszystkiego co dotyczy klimatyzacji w 301. Na początek sprężarka. Na innym forum jest pewien użytkownik 301, któremu uległa awarii sprężarka klimy podczas długiej podrózy w upalny dzień. sprężarka nie wytzrymała najprawdopodobniej długiej pracy na wysokich obrotach silnika w bardzo wysokiej temperaturze. Po wymianie sprężarki w ramach gwarancji, w/w osobie podobno zamontowano inną sprężarkę, jakąś nowszą wersję. Jak pisze użytkownik, nowa sprężarka pracuje w kilkusekundowych cyklach, podobno stara "tak nie miała".
Ciekaw jestem jak jest u innych posiadaczy samochodu. W moim (2013) sprężarka chodzi właśnie w takich cyklach, z tym, że odnoszę wrażenie, że nie są one równe czasowo, tzn. cykliczność zależy głównie od temperatury zewnętrznej oraz poziomu chłodzenia ustawionego pokrętłem (klima manualna bez elektronicznego wyświetlacza).
Temat szeroki, wspomnę jeszcze na razie o jednej rzeczy. Jak wiecie mamy (w większości) w naszym układzie klimatyacji ten nowy czynnik R1234YF, jak sie jednak okazuje były modele 301, które miały stary czynnik R134. wiem również ze była akcja serwisowa, w której wymieniano ten czynnik na nowy. mój samochód, niestety przez głupotę poprzedniego właściciela (jestem drugim) przeszedł taką akcję i dostał R1234YF... ale do czego zmierzam ... czy moze nie jest tez tak, że w niektórych modelach z czynnikiem R134 były montowane jakies inne sprezarki ?
Powrót do góry
BorubarPL

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 301 1.2 active
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 21:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji


Witam,
Gdzie mogę sprawdzić którą wersję czynnik chłodniczego posiada mój model?
jakieś oznaczenie pod maską? W instrukcji nie mam nic na ten temat albo przeoczyłem.

Natomiast jeżeli chodzi o pracę sprężarki to słychać załączanie się co jakiś czas ale na pewno są to odstępy nie regularne.
Wersja 2013 Active

PS. Zanim kupiłem 301 to czytałem wiele artykułów ale nie spotkałem się z tym tematem Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Czarny 307

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 HDI-2007
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 15:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji


Witam, posiadam 301 1,5 Active 2015r , przy nowym czynniku1234YF zagłuszki końcówek do podłączenia pod maską są koloru szarego, na pompie naklejka (w ogóle to made in China) a ponadto w charakterystyce wg VIN Smile
Powrót do góry
ganmpr

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 301, Allure, 1,6VTi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 20:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji


Witam.
W związku z porą roku (po kupnie samochodu) nie mialem okazji jeszcze korzystać z klimatyzacji. Natomiast zastanawia mnie sposób sterowania nawiewem. Mój samochód posiada elektronicznie sterowany układ nawiewu i odnoszę wrażenie, że działa nie do końca poprawnie. Mianowicie ustawienie nawiewu tylko na szybę zamyka pozostałe wyloty i strumień powietrza kierowany jest tylko na szybę (jest ok).
Ustawienie nawiewu na nogi lub nogi i szybę powoduje, że część strumienia powietrza kierowana jest na kanał centralny i dosyć mocno dmucha po twarzy (nie domyka kanału centralnego). Czy to taki urok 301-ki, czy tylko mój model tak ma? Jak to wygląda u was?
Powrót do góry
Marcian-in

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 301 1.6 VTI 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 18:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji


Miałem ciągle problem z klimą. Nie chłodziła tak jak powinna. Przy przyspieszaniu odłączała się i parne gorące powietrze wpadało do kabiny. Oddałem sprężarkę do regeneracji bo mechanicy tak ustalili.. 1400zł.. I problem nie zniknął... Ostatnio guzik od nawiewu wpadł i już nie dało się wyłączyć klimy. Wyjąłem cały panel nawiewu, rozebrałem na czynniki pierwsze i ustaliłem, że padł sam potencjometr. Nie ma w internecie możliwości kupna samej tej części więc kupiłem cały moduł za 90 zł i wymieniłem. Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem w upalny dzień, że klimą daje radę! Ponadto w starym panelu światełko od klimy paliło się tak słabo, że nie wiadomo było czy jest wlaczona czy nie. Zaznaczę, że żarówki nie były przepalone a w nowym panalu lampka wali aż po oczach
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcian-in

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 301 1.6 VTI 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 18:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 301 ) układ klimatyzacji


rozebrałem na czynniki pierwsze potencjometr i okazało się że w środku blaszki stykowe popalone jakieś takie.. Z tyłu potencjometru znajduje się jakiś tranzystorek i też jakiś taki dziwny w wyglądzie.. Jeżeli mechanicy nie wiedzą co z waszą klimą jak u mnie to za małe pieniądze wymieńcie panel i może się uda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 301 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 301 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot307 SW

9 900

2005r.

249 000 km

łódzkie

Peugeot4008

42 900

2012r.

164 681 km

mazowieckie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System