Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 508 sw 1.6 thp po 20 miesiącach użytkowania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mayaexplorer

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 508 sw 1.6 thp
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 11 Cze 2017, 22:06
Temat postu:

508 sw 1.6 thp po 20 miesiącach użytkowania


Witajcie

Postanowiłem, że podzielę się z Wami jak po 20 miesiącach użytkuje mi się 508 sw z silnikiem ep6 1.6 thp. Auto kupiłem z tym silnikiem ponieważ często robię krótkie trasy. Przebieg ok 160 tys. sprowadzane z Niemiec, rok produkcji 2011. Na polskich forach jest masa postów ludzi z problemami spadku mocy w tych silnikach, ale bardzo mało odpowiedzi na czym problem polega. I jak go rozwiązać. Co jest w sumie zrozumiale bo w necie każdy pisze jak ma problem, a gdy go nie ma to już cisza. Postanowiłem podzielić się jak to było u mnie. Silnik ep6 thp wymaga pewnej atencji jeśli chodzi między innymi o pilnowanie jakiego typu olej jest wlewany i jak często jest wymieniany. Ja krótko po zakupie auta dostałem kontrolkę check engine. Diagnostyka o konieczności wymiany rozrządu. Wydaje mi się że wymiana rozrządu jest to standardową czynnościową po zakupie auta. Nie każdy musi się ze mną zgadzać ale przy zakupie to raczej pierwsza rzecz do zrobienia dla świętego spokoju. W tym wypadku komputer upomniał się oto wcześniej. Auto w tym czasie weszło w tryb małego fiata jeśli chodzi o moc. Także do wymiany poszły komplet rozrządu, z wszystkimi kółkami, wariator, plus pompa wody i wadliwy czujnik położenia wałka rz. wszystko oryginalne z aso. Wymiany płynów, oleju, filtrów, świec nie wspominam bo to oczywiste. Problem rozwiązany auto wróciło do życia. Do listy rzeczy które są konieczne po zakupie auta z tym silnikiem thp należy dołożyć wymianę "zawora zmiennych faz rozrządu" koszt ok 350zł w aso. Problemy z tym zaworem u mnie objawiały się szarpaniem na niskich obrotach, wrażeniem opóźnienia po wciśnięciu gazu tak ok 1-1,5s. Dodatkowo subtelne stłumienie mocy tak jakby brakowało mu powietrza. Problem ustąpił momentalnie po jego wymianie. Mechanicy zarzekali się, że to na pewno nie to. bo komputer nic nie wykrywał. Warto dodać że bardzo mało ludzi zwraca na to uwagę na forach, a okazuje się że jest to jedna z częstszych usterek. Generalnie wydaje mi się, że gdyby użytkownicy pilnowali prawidłowego wymieniania oleju w tym silniku połowy problemów można by było uniknąć. Naturalnie tę wiedzę mam z zagranicznych stron. Bo u nas mechanicy odbiją się między wadliwym egerem a świecami itd. Dlatego ręce mi opadają jak widzę niektóre komentarze. Idąc dalej, nie zakładałem, że poprzedni właściciel dbał o to auto jeśli chodzi o silnik dlatego stwierdziłem, że warto by było oczyścić dolot. Wykonałem czyszczenie preparatami forte a dokładnie całą procedurę czyszczenia w Autodino na Modlinskiej 60 w Warszawie. Chłopaki szorowali dolot 2 dni. i zrobili robotę bo czyszczenie drastycznie zmieniło pobieranie oleju przez silnik. Wyglądało to tak że brał ok 1l na 3200 km. Teraz skacze miedzy 4000-4500, zależy czy go pałuje czy nie.Wchodzi płynnie w obroty bez tzw "falowania", które było delikatnie odczuwalne wcześniej miedzy 2 a 3 biegiem. Ważne aby po takim czyszczeniu koniecznie wymienić olej jak przekroczymy 2,5 tyś km. i jeszcze raz po kolejnych 2,5 tyś km. Unikając w ten sposób zablokowania zaworu przelewowego który znajduje się przed filtrem oleju. Ja leje total ineo ecs 5w30 i nic innego. U mnie się sprawdza.
Moje średnie spalanie to ok 9,5l miasto plus kilka razy wyjazdy poza jego obręb ok 40 km w jedną stronę. W trasie ok 6-7,5 ale to zależy od prędkości. Auto z tym silnikiem naprawdę daje radość z prowadzenia. Dołączam się do uwag odnośnie lejącej się wody po otwarciu bagażnika, słabego ciśnienia w spryskiwaczach i szumu powietrza po przekroczeniu 120.Auto jest dość sztywne także dla jednych to plus dla innych minus. U mnie trafił się pompowany fotel kierowcy, także nie mogę narzekać na brak wygody.

Podaje linki do artykułów które pomogły mi wybadać gdzie patrzeć aby poznać możliwe problemy, a o których w polskim internecie cisza. Dodatkowo filmik na temat czyszczenia silnika. pozdrawiam mam nadzieje że to co napisałem może komuś pomoże.



https://www.etuners.gr/peugeot-citroen-thp-engine-maintenance-servicing-101/

https://www.etuners.gr/psamini-1-6-thp-timing-problems-camshafts/

https://www.etuners.gr/category/technical-files/

https://www.youtube.com/watch?v=OrNIWaip7d4
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Nie 11 Cze 2017, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 sw 1.6 thp po 20 miesiącach użytkowania


Z pewnością regularna wymiana oleju w silniku 1,6 THP i pilnowanie jego poziomu to bardzo ważny element dla prawidłowej pracy silnika. Jednak mam poważne wątpliwości co do dalszego stosowania oleju 5w30 c2 w silnikach thp. Przynajmniej od bieżącego roku czyli 2017 PSA wydało dodatkową stronę do książek gwarancyjnych swoich samochodów. Dla benzynowych silników 1,6 THP i 1,2 Pure Tech Turbo jedynym dopuszczalnym olejem jest 0w30 c2 i spełniający dodatkowo specyfikację PSA B71 2312 tj. np Total Quartz Ineo First lub Motul Specific 2312. Wcześniej był dopuszczalny olej 5w30 c2, teraz już nie.
Powrót do góry
Mayaexplorer

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 508 sw 1.6 thp
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 12 Cze 2017, 22:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 sw 1.6 thp po 20 miesiącach użytkowania


Słyszałem o tej zmianie ale nie brałem jej na poważnie. Myślałem, że tyczy się raczej silników nowszej generacji. Dzisiaj zadzwoniłem do aso i rzeczywiście do silników benzynowych leją już tylko 0w30 total quardz. Dzięki serdeczne za info, jak będę zmieniał olej przeskoczę ma 0w30. Ten motul leją do silników disla i do benzyn ? Wydawało mi się że 0w30 ma trochę gorsze parametry jeśli chodzi o żywotność silnika ze względu na grubość filmu olejowego ale mogę gadać bzdury.
Powrót do góry
MGGG

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2019, 13:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 sw 1.6 thp po 20 miesiącach użytkowania


a jest tutaj ktoś ze śląska? żeby się przejechać naszym 508 i czyimś kto czuje że jego ma moc? w końcu to turbo benzyna. Brat kupił 508 i w sumie coś słabo to jedzie, brat mówi, że normalnie albo Ja za dużo wymagam, ale przy pełnym bucie mam wrażenie jakby mu się fazy rozrządu przestawiały ciągnie jak trolejbus.

Ostatnio zmieniony przez MGGG dnia Czw 28 Mar 2019, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viapoint

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmmaz
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 19:25
Temat postu:

peugeot


Tak po przeczytaniu wniosek jeden - omijać z daleka 1.6 thp
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Oceń swoje auto

15) 508SW »
18) GT »

Peugeot2008

98 300

2021r.

17 095 km

podkarpackie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

27 900

2011r.

224 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System