Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 20:47
Temat postu:

Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Szanowni Koledzy i Koleżanki,

mam OGROMNĄ prośbę do Was... czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak rozebrać całą deskę rozdzielczą tak aby mieć dostęp do wymiany klap mieszalnika powietrza?

Wiem, że to ogrom pracy, ale to moje jedynie wyjście, nie mam już żadnych pieniędzy, a tych na utrzymanie rodziny nie mogę przecież zabrać.

Każda pomoc z Waszej strony będzie dla mnie wielkim wsparciem, każda podpowiedź, jakieś linki, zdjęcia, instrukcje, schematy itp. itd.

Szukałem już przez 3 dni i niewiele się dowiedziałem, trochę się już zdołowałem Sad

Póki co umiem rozebrać cały panel środkowy od "popielniczki" na dole po kratkę z czujnikiem pod szybą, mniej więcej wiem jak zdemontować kierownicę i boczki deski (te od strony drzwi).

Liczę na Waszą pomoc i jestem wdzięczny, że trafiłem na to forum i życzliwych ludzi Wink

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Wink

P.S. Sam oczywiście będę się staram każdemu pomóc i wesprzeć wedle własnych możliwości
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 22:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


podaj adres mailowy to wyślę instrukcję
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pepewlb

Debiutant



Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 se 2.0 HDI 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 06:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


a moglbys ja podkleic tutaj w formi linku lub jakkolwiek?
tez chetnie bym sie dowiedział co i jak Smile
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 13:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


http://chomikuj.pl/rikutiku/peugeot+407/407+2.0+HDI+instrukcje+napraw/Demonta*c5*bc+-+Monta*c5*bc++Tablica+rozdzielcza,630866156.pdf

do pobrania z chomika, proszę skopiować cały link aż do słowa pdf
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 23 Cze 2017, 19:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Podejmujesz się sporej naprawy, znacz sobie wszystko lub fotografuj bo nie dojdziesz do ładu. Wiązki pod deską, ich mocowania, jak biegną.
Mieszalnik tak samo, wszystko musisz złożyć tak jak było. Zanim zaczniesz proponuję sprawdzić silniczki sterujące klapami i poruszać samymi klapami czy temperatuta się zmienia.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 23 Cze 2017, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Pią 23 Cze 2017, 20:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zde


HERMES napisał:
Podejmujesz się sporej naprawy, znacz sobie wszystko lub fotografuj bo nie dojdziesz do ładu. Wiązki pod deską, ich mocowania, jak biegną.
Mieszalnik tak samo, wszystko musisz złożyć tak jak było. Zanim zaczniesz proponuję sprawdzić silniczki sterujące klapami i poruszać samymi klapami czy temperatuta się zmienia.


Dziękuję serdecznie za rady i wskazówki Wink

Fakt jest to jak dla mnie ogrom pracy tym bardziej, że jestem całkiem laikiem w sprawach motoryzacji i szczerze mówiąc przeraża mnie ta praca... Sad( jednakże nie mam alternatywy i jeśli chcę mieć działającą klimatyzację to muszę się tego podjąć, zwłaszcza, że wożąc małe dziecko nie mogę mieć ciepłego powietrza w lecie i zimnego w zimie.

Sprawdziłem, że uszkodzona jest lewa dolna (niebieska klapa) sterująca mieszaniem powietrza, jest ułamana z lewej strony jak się zaczyna "płat", widziałem wyraźnie jak pozdejmowałem konsolę (czy jak to się nazywa) środkową (tam gdzie wyświetlacz kratka nawiewu itp). silniczki oba kręcą, równo pracują zgodnie z ustawieniami temp i kierunku ustawionego nawiewu i wszystko, poza częścią klapy, która nie ma kontaktu z ramieniem napędzanym przez silniczek, działa, obraca się i reaguje dobrze.

Jak dotąd wszystko fotografuję, złącza, ich mocowania, gdzie jaka śruba, ułożenie kabelków itp. To co do tej pory udało mi się zdemontować już z powrotem zamontowałem, to tak jakby dla wyczucia jak daleko uda mi się posunąć w czasie aby zaplanować swoistego rodzaju "etapy" prac, bo wiem że jednorazowe podejście do zadania zakończy się moim zgonem z powodu stresu... Wink

Generalnie planuję opisywać każde połączenie np. coś w stylu wtyczka to "a1" a gniazdo tej wtyczki to też a1" żeby łatwo i bezbłędnie znaleźć właściwe połączenie, a do tego zdjęcie każdej zdemontowanej części i opis, dlatego podział na pewne etapy będzie myślę sporym ułatwieniem dla opisu i usystematyzowania części i samej pracy.

Etapy podzieliłbym np tak:

Etap-1
demontaż konsoli środkowej (radio, wyświetlacz, sterowanie klimą, popielniczka, gniazdo popielniczki, kratka nawiewu L/P, kratka nawiewu-siatka, kratka nawiewu-szyba itp.)

Etap-2
demontaż schowka pasażera (boczek prawy, klapa schowka, oświetlenie schowka, ramie prawe i lewe, sprężyna schowka, wlot klimy schowka itp.)

Etap-3
demontaż tunelu środkowego (mieszek dźwigni biegów, ramka dźwigni biegów, lewy boczek, prawy boczek, popielniczka tylna, gniazdo zasilania itp)

I tak aż do końca... Jak na razie przewiduję, że etap 1-3 zajmie mi 1,5-2 godz plus czas na zdjęcia i opis a całą prace może bym przeprowadził powiedzmy w 5 dni... boję się trochę kierownicy, poduszek i kolumny kierownicy, a także iż mogę uszkodzić jakieś zaczepy lub źle kable poprowadzę przy montażu, no ale ćwiczę opanowanie aby nie poddać się "przerażeniu"jakie mnie ogarnia jak widzę zdjęcia lub kadry z rozebranej całej deski... aż mi się wtedy w głowie kręci Wink

Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 07:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


to jest praca na jeden dzień nawet dla lajka więc nie czaruj się opisami tylko do roboty. pierwszy raz robiłem to 5 godzin bo trzeba było być uważnym. aparat w rękę i jazda z koksem bez oszukiwania się ze trzeba do tego wziąć urlop.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 08:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


magdaboom napisał:
to jest praca na jeden dzień nawet dla lajka więc nie czaruj się opisami tylko do roboty. pierwszy raz robiłem to 5 godzin bo trzeba było być uważnym. aparat w rękę i jazda z koksem bez oszukiwania się ze trzeba do tego wziąć urlop.


Szanowny Panie dziękuję za krytykę! Very Happy Bardzo mnie to podbudowało Wink

Faktycznie chyba trochę z tym "urlopem" to tak dla odwleczenia roboty w czasie ze strachu, że coś sknocę Wink Z drugiej strony jednak nie mam garażu i muszę poszukać wśród znajomych co by mi użyczyli go na czas naprawy.

Trochę "pogrzebałem" w sieci i już wiem jak wszystko odłączyć i zdemontować (przynajmniej tak mi się wydaje), przydatne dla mnie były m.in. zdjęcia samej deski rozdzielczej od środka.

A teraz jedynie obawiam się czy będzie dość miejsca na wszystkie kable-chodzi mi o to aby dobrze poprowadzić kable, czy są jakieś specjalne miejsca gdzie dany kabel musi "iść", czy istnieje spore ryzyko, że gdzieś kable przytrzasnę lub będą się stykać z nagrzewającymi się elementami, bo bardzo niewiele widać przed zdjęciem deski. Wiem trochę marudzę, ale tak to jest jak czegoś się mocno obawiam a jednocześnie bardzo mi zależy Wink

I jeszcze taki niuans... auto niby jest moje i żony, ale teściowie dali kasę i auto jest własnością żony, ale ja wybrałem i dokonałem zakupu tak więc jak tylko coś się z samochodem dzieje to oczywiście wiadomo że na mnie psy wieszają Evil or Very Mad ...no wiadomo, jak mogłem wybrać francuskie auto?!

Generalnie natchnął mnie Pan swoją wypowiedzią, bo niemal wszędzie spotykam się ze sowami "daj sobie spokój" "to robota dla prawdziwego serwisu/fachowca" a najlepiej wyciąć i pokleić...

Dzięki serdecznie i pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
PiterrO

Dyskutant



Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2006r Peugeot 307cc 2.0 16v 2006r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Cze 2017, 21:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Witam serdecznie.

Ja troszkę z innej beczki.

Proponuję Panu usługę naprawy klap, bez zdejmowania deski, cała usługa w max 3h, 300zł za stronęSmile

Gdyby był Pan zainteresowany, proszę o kontakt PRIV
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 06:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Witam. Gdzieś tu na forum było już o naprawie klap bez zdejmowania całej deski,opis i zdjęcia szukałeś?
Powrót do góry
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 08:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


leszcz 407 sw 2.0hdi napisał:
Witam. Gdzieś tu na forum było już o naprawie klap bez zdejmowania całej deski,opis i zdjęcia szukałeś?


Też słyszałem że jest to możliwe, ale nie udało mi się znaleźć takich informacji Sada sprawdziłem prawie każdy dział z "407"

Jedynie cięcie z lewej/prawej strony, a tego nie chcę robić.

Wydaje mi się jednak, że hasła typu "można bez cięcia i zdejmowania deski" to nie do końca prawda, a mają jedynie zachęcić osoby zrażone serwisowymi cennikami... a szkoda bo widzę, że temat klap jest bardzo częsty no i zawsze może paść drugi raz albo inna... i znowu do serwisu oddawać ostatnie pieniądze albo szukać gdzieś w ogłoszeniach...

Dzięki za info i pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 09:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


PiterrO napisał:
Witam serdecznie.

Ja troszkę z innej beczki.

Proponuję Panu usługę naprawy klap, bez zdejmowania deski, cała usługa w max 3h, 300zł za stronęSmile

Gdyby był Pan zainteresowany, proszę o kontakt PRIV


Również witam serdecznie Smile

a nie mógł by Pan może opisać jaki ma Pan sposób na wymianę tych klap? Jak to się Panu udaje? Temat klap jest bardzo częsty wśród użytkowników "407" i Pana informacje/podpowiedzi itp. nie jednej osobie "uratowałyby" sporo wysiłku, nerwów i wydatków?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 10:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


bez zdejmowania deski to tylko cięcie
Powrót do góry
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 13:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


A może ktoś tę "obudowę" rozczepia (rozkręca) bez zdejmowania całej deski, bo inaczej to nie wiem jak, od dołu też nie ma dostępu, a może "piszą" że bez cięcia i zdejmowania deska, a tak na prawdę to tną tylko w takich miejscach że nie widać na pierwszy rzut oka, albo przykryte jest miejsce jakimiś elementami. Sam początkowo myślałem że może wycinają od góry kratki czy coś Wink

Generalnie jestem bardzo ciekaw i fajnie jakby ktoś kto się z czymś takim spotkał, napisał to i owo Wink

Pozdrawiam!
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 15:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Tu masz sposób z rozcinaniem:

http://p407coupe.blogspot.com/2015/04/uszkodzone-klapy-sterujace-temperatura.html

Ja też robiłem klapy, z różnych powodów metodą tradycyjną czyli zdejmowanie całej deski.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System