Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dafo

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2020
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Łysomice
Posiadane auto: Peugeot 508 hybrid4 2.0HDI 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2020, 16:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Zimex101 napisał:
Problem rozwiązany, wymieniona została przekładnia wraz z silnikiem


Można wiedzieć jaki był koszt wymiany?
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2020, 18:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Silnik z reduktorem 2900 zl przebieg zweryfikowany 42 tys km rok 2015, robocizna 500 zl
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Wrz 2020, 17:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Teraz sie borykam z innym problemem, jak silnik osiagnie temperature 90 stopni to odcina hybrydę, zauważyłem ze po wymianie silnika elektrycznego w ogóle nie włącza sie z tyłu dmuchawa od chłodzenia tego silnika. Jutro jade na komputer? Nie wiem co to moze byc?
Powrót do góry
Dafo

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2020
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Łysomice
Posiadane auto: Peugeot 508 hybrid4 2.0HDI 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Paź 2020, 10:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Zimex101 napisał:
Teraz sie borykam z innym problemem, jak silnik osiagnie temperature 90 stopni to odcina hybrydę, zauważyłem ze po wymianie silnika elektrycznego w ogóle nie włącza sie z tyłu dmuchawa od chłodzenia tego silnika. Jutro jade na komputer? Nie wiem co to moze byc?


U mnie nie osiąga 90 stopni. Wentylator działa.
Rozwiązany problem?
Powrót do góry
kacperkkkk

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: citroen c5 2008/ c5 2010/ c5 2013/ 508 RXH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2020, 02:45
Temat postu:

Blad rxh, p1abf


Witam tak jak u kolegów... Z tym że ja słyszałem delikatne swisty w tylnym napędzie i postanowiłem wymienić łożyska, uszczelniacze i olej. Przez kilka kilometrów jedzie ok po czym wywala błąd p1abf i wyłącza napęd. Nie wiem co robić... Zastanawiam się jeszcze nad zapowietrzonym układem chłodzenia, choć długo z nim walczyłem
_________________
Citroen c5 2.0 hdi 2008 / 508 RXH
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Paź 2020, 02:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2020, 20:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Tzn wymienilem samemu wentylator baterii trakcyjnej bo padł, teraz cały czas ladnie chłodzi. Natomiast na postoju dźwięk w postaci pstrykania z okolic tylnego napędu silnika nadal jest... A tak to w porządku
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2020, 20:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Jak mialem walnięty wentylator to najwyższsza temperatura baterii wynosila 62 stopni a wiec samobój dla niej gdzie max temperatura powinna byc 30 stopni... Sprawdziłem tez żywnośc baterii to wyniosła 91% az dziwne po tylu latach 2012 r 206 000 km ale to dobrze akurat.
Silnik diesel byl wymieniony na nowy we Francji w Aso po 120 tys km, ponoć jakas wada fabryczna???

A i jeszcze zapytam czy wam tez auto sciaga w prawą stronę? Oczywiście po potwierdzeniu ze nie jest powypadkowy
Powrót do góry
Wafelx

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2020, 20:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


U mnie podobna sytuacja. Jutro jadę do mechanika na diagnostykę.

Z początku auto przestało pracować w trybie zero emisji (ostatnie 3-4 miesiące), nie działał też tryb zev, a auto jeździło na samym elektryku do 20 km/h, powyżej 20 współpracował z nim silnik spalinowy (sport i 4x4 działało). W tym czasie akumulator 12V często się rozładowywał, choć myślę że to wina może już starego akumulatora?.

Z miesiąc temu po wyjeździe z parkingu -1 (jazda pod górkę na zimnym silniku w połowie załączyło spalinówkę(akurat myślę że norma)) już na płaskim terenie rozłączyło elekryka dosłownie na sekundę (szarpnięcie i informacja że silnik hybrydowy aktywny, usterka wyskoczyła ale nie zdążyłem nawet odczytać). Od tego czasu podjeżdżałem zawsze na sporcie.

Dziś pod koniec dnia włączyłem auto gdzie silnik jeszcze był ciepły i pojawiło się coś czego najbardziej nie lubię... Serwis i dźwięk awarii... Nie zdążyłem ruszyć nawet autem.

Po puszczeniu hamulca auto bezwładne jak by było na luzie, nie ruszało do przodu a do tyłu bo było na lekkim wzniesieniu. Dodając gaz, głęboko trzeba wciskać by ruszyło. Tak jak by coś go blokowało, na ekranie pokazuje że spalinówka przekazuje napęd na koła, natomiast elektryk zasysa energię z kół. Później przy każdej zmianie biegów szarpnięcie, opór dla silnika. Jedynie czego nie jestem pewien to to czy po tych 10km do domu opór zaczął ustawać, albo to że się już lekko przyzwyczaiłem do tego.

4 lata temu był robiony chyba jakiś zawór czy coś co się zacinało. Zasada ta sama że spalina pchała a elektryk zatrzymywał, ale po wyłączeniu i włączeniu działało już okej, ale przy 180k przebiegu mam wrażenie że to będzie już coś innego Crying or Very sad

Usterki jakie się pojawiają to "serwis" i "usterka układu hybrydowego, ogranicz prędkość Napraw auto"

Jeszcze dodam że sporadycznie co kilka dni po odpaleniu zimnego silnika w aucie spod maski pojawia się dźwięk "ćwierkania/pisku pojedynczego w odstępach na wolnych obrotach".

EDIT: Usterka okazała się błaha... Zerwany pasek Rolling Eyes Ale dam znać co jest powodem poprzednich problemów.

Edit2 auto stanęło... Przy wrzuceniu wstecznego i puszczeniu hamulca ogromny zgrzyt, ciężko nawet taki na hali usłyszeć. Po przepchaniu auta przy lewym kole metaliczny miał. Jutro będzie w serwisie. Dam znać.

Edit3 Przyczyną Edit2 była tylna półośka, dziś odbieram auto. Wymienię jeszcze akumulator, zobaczymy czy będzie działał startstop i zev
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2020, 21:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


I jak tam autko, problem został rozwiązany? Z tym paskiem wieloklinowym osprzętu trzeba uważać, u mnie byl juz mega zjeżdżony, w sumie w aso na kompie sie im pokazal, cale szczęście... Ponoć ten pasek yrxeba regulować co 30 tys km bo jest mega obciążony załączaniem hybrydy itd... Co do akumulatora 12v to musi byc mega sprawny
Powrót do góry
Wafelx

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2020, 13:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Wymienili mi akumulator na oryginał, ale startstop i zev dalej nie działają. Nie wiem czy to wina pogody. Co do paska to nie wiem jaki mi założyli w poprzednim serwisie, ale w tym mówili że musi być oryginalny, bo inaczej będzie zrywać.

Start stop i zev działał przez dzień czy dwa po wymianie paska za pierwszym razem, ale później było to samo. Wyzerowali licznik w komputerze na pasku i cofnęli trochę licznik na pompie vacum, bo tam też był już u progu. Może dpf? Jest ponoć na granicy. Są tam z tego co zrozumiałem dwa czujniki jeden przed i drugi po. Ten pierwszy wyzerowany a drugi pokazuje jeszcze że w normie.

Dowiedziałem się też że trzeba wymieniać olej w ?"sprzęgle hybrydy~?" co 50.000 km. Ja trochę ponad tym autem zrobiłem i nie wiem czy był wcześniej wymieniany. Teraz ma 180k i sugerują by już tego nie robić, bo jak będą opiłki metalu to szybciutko do wymiany cały układ będzie.

Będę działać dalej w temacie, ale dopiero jak się ociepli.
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2020, 14:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


A żadnych błędów nie pokazuje na wykazie w Aso??? W temperaturze ujemnej moje auto prawie zawsze odpala na dieslu no chyba ze jest wcześniej rozgrzany ale to za chwilę potem i tak sie odpala diesel '' ponoć takie zabezpieczenie diesla w niskich temperaturach''. Jak sie trochę zagrzeje to przełącza na hybrydę i wszystko gra...
Co do oleju, jakim sprzęgle hybrydy??? U mnie w tylnym silniku hybrydowm to ja wymienialem przy całkowitej zmianie silnika i reduktora, gumy oringi tez były do wymiany.
Co do paska to w Aso daja Gatesa ale tego oryginalnego bo często w sprzedaży sa podróbki. A napinacz paska byl wymieniany?
Jak przebieg 180 tys km to lepiej juz czyścić dpf, u mnie byl akurat wtedy czyszczony, nie ma co czekać dalej bo za chwilę dojdzie do jego wymiany, a lepiej dac teraz ok 600 zl niz potem ponad 3 tys zl... To pompa vacum ma licznik? Dobrze wiedzieć.
Powrót do góry
Wafelx

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2020, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Do ASO nie jeździłem, a jedynie do serwisów które zajmują się tylko samochodami PSA. W poprzednie zimy u nas też tak hybryda się zachowywała, dopiero od kilku miesięcy zapomniała o takiej możliwości. Smile Jeśli chodzi o odczyt błędów to za pierwszym razem właściwie chyba nic nie pokazywało no i tak jak pisałem zmienili pasek, wyzerowali licznik i w vacum cofnęli licznik + wpisali że dpf wymieniony. Wtedy na dzień max dwa przypomniał sobie o zev i startstop. A jak trzasnął pasek to była masa błędów w hybrydzie na akumulator 12V.

Co do sprzęgła(może chodzi o przekładnięLaughing ) i czy to się tak nazywa nie jestem w stanie za bardzo wytłumaczyć, ale na ogół ponoć olej jakiś się wymienia w tylnym napędzie. Mówili mi również że niektórym osobom zaczęło szarpać autem to inni mechanicy wymieniali dwumasy, a to po prostu elektryk szarpał przez brak wymiany ów oleju i przez to nadawał się do wymiany.


Ja na mechanice samochodowej szczerze to za bardzo się nie znam, staram się wam jedynie przekazać doświadczenia z autem i tego co usłyszałem bo na ogół mało informacji jest w sieci z tym napędem.

Napinacz nie był wymieniany, ale sugerowali (pierwszy serwis) że jak raz jeszcze zerwie to może być on, twierdzili że dziwnie pracuje, ale sami mi przyznali że na hybrydach za bardzo się nie znają i może to jest jego normalna praca. Ponoć w hybrydzie jest inny i kosztuje znacznie więcej jak w zwykłych jednostkach napędowych. A z dpf to faktycznie, prędzej czy później trzeba to będzie zrobić więc zajmę się w niedługim czasie za to. Na ogół to pojeżdżę nim trochę i zawiozę na diagnostykę, może coś pokaże.
Powrót do góry
Zimex101

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2020
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroën ds5 hybrid4 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2020, 22:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Ja pierwszy raz jak miałem problem z hybryda to do Aso na komputer. Zaplacilem cos okolo 210 zl zamiast 70 zl jakbym robil gdzies na boku u kogos, ale Oni robią diagnostyke taką że nie wiem czy gdzieś indziej znajdę. W końcu płacą full kasy za aktualizacje oprogramowania. Tam wszystko wychodzi, nie tylko błędy ale cała diagnostyka elektryki w aucie, turbina, wszystko co sie da, pełen test, to tak na boku. Jak serwis czegoś nie ogarnia to zdalnie łączą sie z Francja i online rozwiązują problem z podłączonym kompem do auta.. ASO kosztuje ale jak sa jakieś powazne usterki czy nie wiadomo co sie dzieje to w Aso chociaz diagnostyka wykaże a robociznę nozna juz gdzies ondziej. W Aso na kompie np wykazało ze pasek ma luz i nadaje sie do wymiany, oczywiście części kupilem oryginalne ale poza ASO bo taniej a u nich wstawiłem, u mnie napinacz przy 200 tys km byl juz zmęczony i powodował problemy z paskiem itd... Druga sprawa ze napinanie paska to w hybrydzie trzeba napinac jakims specjalnym urządzeniem jakimś nano cos tam, moje ASO ściągało z innego ASO, wiec wątpie ze mechanicy poza ASO mają takie gadżety bo to hybryda a nie zwykły silnik psa... W tym silniku jesli chodzi o podzespoły hybrydy to tylko oryginalne części lepiej wstawiać, np pasek i napinacz.. Co do wymiany oleju w reduktorze hybrydy to nie słyszałem że trzeba wymieniac no ale w moim przypadku padla mi hybryda z tylu to wymienilem silnik z reduktorem i wtedy byl wymieniony olej
Powrót do góry
Wafelx

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Gru 2020, 00:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Masz rację pojadę z tym do ASO.

Ale muszę się wyżalić Confused Dwa miesiące temu wymieniałem podnośnik do szyb w prawym tyle i teraz mi trzasnął prawy przód Rolling Eyes.
Powrót do góry
rafalf911

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Peugeot 508 Hybrid4 2012 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2020, 00:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Peugeota 508 Hybrid4 traci napęd elektryczny


Panowie,
Mam Peugeota 508 w sedanie, hybryda i mam dokładnie ten sam problem co Wy - silnik elektryczny rzadko kiedy się odpala (ale czasem chodzi), nagle coś zrywa, włącza diesla.
Byłem w ASO, jak ktoś tu ostatnio radził, zrobili mi wszystkie diagnostyki itd. Wypada błąd P1ABF - przekładnia redukcyjna.
Cena naprawy w ASO zwaliła mnie z nóg, więc mam pytanie do kierowców, co zrobili wymianę za 2500-3000 zł, czytałem tu Wasze posty. Gdzie w takiej cenie to ogarnęliście? Bardziej opłaca mi się jedną podróż przez Polskę zrobić niż płacić kilkanaście tysięcy w ASO...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot208

22 900

2012r.

122 927 km

łódzkie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot207 SW

15 500

2009r.

174 103 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System