Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Problem z odpalaniem/ pobór prądu czy słaby akumulator?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karczeek

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Peugeot 307 sw 1.6 16v b+g 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2021, 18:27
Temat postu:

Problem z odpalaniem/ pobór prądu czy słaby akumulator?


Witam,
Moje auto to peugeot 307 sw 1.6 16v b+g 2003r.

W te mroźne dni samochód nie chciał palić. W te cieplejsze (delikatnie powyżej 0) też nie palił ale dużo rzadziej. Czasami wystarczyło że przestał noc na małym mrozie i rano centralny nie działał i samochód nie palił na desce choinka a samochód nie miał siły zakręcić. Jak odpinałem mu klemę z aku na noc to po podpięciu rano nawet przy - 20 palił od strzała. Myślałem że to wina tego że coś rozladowywuje akumulator no bo skoro odpinam klemę i teoretycznie nic nie pobiera z niego prądu a po zimnej nocy po podpięciu akumulator jest dalej naladowany i pali doskonale można powiedzieć, to coś musi go rozładowywać. Jednak elektromechanik po diagnozie stwierdził że po wyłączeniu zapłonu i upływie około 5 minut pobór prądu wynosi 0.03, a norma podobno jest do 0.1 więc według niego jest to wynik bardzo dobry. Akumulator u elektromechanika na testerze po dwukrotnym teście pokazuje że jest do wymiany. I teraz moje pytanie czy to faktycznie może być wina akumulatora no bo skoro po odłączeniu klemy i przestaniu dłuższego czasu samochód pali (co na podłączonej klemie było nie realne) no to wydaje mi się że akumulator jest sprawny. Póki co wsadziłem akumulator od kolegi i zobaczę przez kilka dni co się będzie działo.

Co o tym sądzicie.?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 CC

15 800

2006r.

143 000 km

mazowieckie

Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System