Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raju

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Maj 2007, 00:51
Temat postu:

Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


Mam 306ke i coś mi stuka wprzednim kole z lewej strony - jak go mocno wytrzęse na na polnych drogach lub na brukowych ulicach, to podczas jazdy coś mi sie przenosi na kierownice - nie wiem czy to przegub (małoprawdopodobne by wymieniałem jakiś rok temu półosie z przegubami (ok 10tys km) czy moze półośka ze skrzyni (lekkie luzy na półosiach w skrzyni są) czy coś innego generuje stuki podobne do grzechotania łożyska. Łożyska oczywiście miałem wymieniane. Zaobserowowałem jedynie, że stuki nie są proporcjonalne do prędkości (jak jade 20km/h to stuknie ok 1-2x na sekunde a jak jede 50 km/gh to ok 2-3x na sekundę. Zacisk hamulcowy też nie ma luzów a tarcza jest prosta. Dodam jeszcze ze to stukanie przenosi się aż na koło kierownicze - to rupotanie czuje w podłodze i w kierowicy ;-( Stuka również podczas jazdy na wprost jak i podczas skręcania.
Czy ktoś ma jakis pomysł?
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Maj 2007, 06:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


Grzechotanie a stuk to różnica.Może to tylko łącznik stabilizatora?Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
raju

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Maj 2007, 07:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


Nie nie, łacznik stabilizatora odpada - po pierwsze wymieniamłem jakiś czasz temu, po drugie tego tymu stuki bez problemu można zlokalizować i takie objawy rozpoznaję i odróżniam Wink Tuleje na wahaczach oaz swożnie na zwrotnicach również odpadają - wymienione rok, półtora temu max. Dodam jeszcze, że mogiem zrobić 100 km szosą i jest git, cisza, wjadę na wertepy (oczywiście odpowiednio zmniejszając prędkość - zeby ktoś nie pomyślał ze jezdze 306ką jak terenówką - wariatem nie jestem i szanuje swoje auto) wiec zacznie stukać, wyjade na asfalt - stuka dalej, dopiero po jakimś czasie "równej" drogi sie uspokaja - do czasu np. kolejnego bruku. Cały czas obawiam sie czy to nie skrzynia. Przy podniesionym aucie (lewej stronie) podczas okręcania koła prawo/lewo o ok 90 stopni, co któyś raz koło mi sie tak jakby klinuje i obraca ciaśniej kręcąc nim do tyłu, po chwili kręci się znów lżej a za chwile znów przyblokuje Confused
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Maj 2007, 08:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


to jest które koło? lewe?w skrzyni na połoskach musi byc luz możliwe że łożysko w skrzyni masz uszkodzone.Sprawdz też czy przypadkiem nie jest krzywa tarcza i tluką się klocki,mozliwe tez że te łozyska co wymieniłeś są jakieś felerne.Sprawdz też łożysko mcphersona-też różne odgłosy wydaje.
Powrót do góry
gadu-gadu
raju

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Maj 2007, 10:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


1. Koło lewe
2. Tarcza jest ok, sprawdzałem, poza tym gdyby to była tarcza, wyczuwałbym pzy hamowaniu (zwłaszcza hamowaniu z duzej prędkości) prawda?
3. W łożysko bym też raczej wątpił bo jaby było z nim coś nie teges, to najpierw by zaczęło buczeć chyba ;-/
4. McPerson też raczej odpada, przy kręceniu kierownicą na postoju jest cisza

Jak nim trzęse na postoju też jest spokój. Dopiero jak koło sie obraca to rupocze (obojetnie czy na biegu i silnik ma 4tys obrotów czy na luzie na wolnych obrotach)

Aha, jak cofam i mam skręcone koła w prawo to od czasu do czasu słysze takie zgrzytanie coś jak (he he nie wiem jak opisać) hhhryk hhhryk hhhryk (w zależności jak szybko cofam, tak szybko coś zgrzytnie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Maj 2007, 10:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 26 Maj 2007, 13:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


No to ja juz się poddaję,nie mam żadnych pomysłów co doradzić,tymbardziej że wszystko miałes wymienione.Jak to nie raz mówili "jak w maluchu się cos tłucze to dobrze bo znaczy że jeszcze się nie urwało"- to tak na poprawę humoru.Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
raju

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Maj 2007, 13:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


Taaaa. Maluch to była fura. Nie dość, że wszystko co tłukło mozna było samemu bez problemu zlokalizować, to jeszcze mozna było samemu prawie każdą usterkę usunąć.
Problem tylko w tym ze maluchem az takich prędkości sie nie rozwijało wiec.... najwyzej niech sie urywa a tu... zwłaszcza w przednim zawieszeniu?? ;-( Strach sie bać ;-(
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2008, 13:14
Temat postu:

Re: Niezidentyfikowane stuki/rupotanie w przednim kole


raju napisał:
Mam 306ke i coś mi stuka wprzednim kole z lewej strony - jak go mocno wytrzęse na na polnych drogach lub na brukowych ulicach, to podczas jazdy coś mi sie przenosi na kierownice - nie wiem czy to przegub (małoprawdopodobne by wymieniałem jakiś rok temu półosie z przegubami (ok 10tys km) czy moze półośka ze skrzyni (lekkie luzy na półosiach w skrzyni są) czy coś innego generuje stuki podobne do grzechotania łożyska. Łożyska oczywiście miałem wymieniane. Zaobserowowałem jedynie, że stuki nie są proporcjonalne do prędkości (jak jade 20km/h to stuknie ok 1-2x na sekunde a jak jede 50 km/gh to ok 2-3x na sekundę. Zacisk hamulcowy też nie ma luzów a tarcza jest prosta. Dodam jeszcze ze to stukanie przenosi się aż na koło kierownicze - to rupotanie czuje w podłodze i w kierowicy ;-( Stuka również podczas jazdy na wprost jak i podczas skręcania.
Czy ktoś ma jakis pomysł?

Witam,
Masz uszkodzony przegub . I to że wymieniałes na nowy czy używany ?
Wymień przegub i bedziesz miał ok.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 405 »

Opinie o samochodach Peugeot 405 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 405 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

39 800

2015r.

185 000 km

małopolskie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System